Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 13:25
Reklama
Reklama

Koronawirus: Ponad 1600 przypadków w kraju. Już 87 w lubelskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 157 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym samym liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła w naszym kraju do 1638. W województwie lubelskim potwierdzonych przypadków zakażenia jest już 87, do tej pory trzy osoby zmarły, a osiem wyzdrowiało. Jak informuje wojewódzka stacja epidemiologiczna w Lublinie, w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim w ciągu doby przybyło 5 osób z podejrzeniem zakażenia. Do tej pory nie ma tutaj potwierdzonego przypadku.
Koronawirus: Ponad 1600 przypadków w kraju. Już 87 w lubelskim

- Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego - informuje resort zdrowia.

Niestety w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1638, do tej pory w Polsce zmarło 18 osób. 

Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wynosi w naszym województwie 32. Liczba osób poddanych kwarantannie wynosi 6815. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym wynosi 4989. 

Na dzień 28 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 87 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe. Dzisiaj, 28 marca, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Lublinie zmarł 70-letni pacjent z infekcją COVID-19, w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Lublinie w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących.

Agnieszka Strzępka informuje równocześnie o tym, że na terenie województwa lubelskiego wśród osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ośmiu ozdrowieńców. To jedna osoba z powiatu kozienickiego, dwie osoby z powiatu biłgorajskiego i pięć osób z powiatu lubelskiego.

Do chwili obecnej nie wykryto żadnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje w ostatnim komunikacie, że kwarantanną objętych jest tutaj 428 osób  (o 70 osób więcej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 354 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (o 171 osób więcej w ciągu ostatnich 24 godzin). Przybyło też 5 nowych osób z podejrzeniem zakażenia, które oczekują na wyniki badań.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wojtas 28.03.2020 22:23
Taka kwarantanna że przychodzą do sklepu na zakupy. Czekać teraz tylko na efekty takiej kwarantanny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO] Autor komentarza: kaes Treść komentarza: Pozazdrościć takich niskich temperatur... Pozdrowienia z Francji! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Pogoda na wtorek. Tropikalna noc i upalny dzień Autor komentarza: Zachęta ? Treść komentarza: I to ma odstraszyć ich od procederu przemytu ,,ubogacaczy,, ? Grzywna powinna być horrendalna, i areszt aż do jej spłacenia. A tak, albo znikną, albo zmienią wygląd i dokumenty, i będą robić to samo... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:58 Źródło komentarza: Jeden pochodzi z Ukrainy, drugi z Uzbekistanu. Kurierzy migrantów skazani w Białej Podlaskiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama