Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 04:55
Reklama
Reklama

Prawie pół tysiąca wniosków o odroczenie składek na Lubelszczyźnie

482 – tyle wniosków o odroczenie terminu płatności składek w związku z epidemią koronawirusa wpłynęło do placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim. W całej Polsce do ZUS trafiło 18,4 tys. wniosków. 
Prawie pół tysiąca wniosków o odroczenie składek na Lubelszczyźnie

Możliwość odroczenia składek oraz zawieszenie spłaty zawartych wcześniej układów ratalnych na trzy miesiące to ulgi dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa. By skorzystać z rozwiązań, płatnicy składek składają w ZUS prosty, jednostronicowy wniosek. Przedsiębiorca podaje w nim swoje dane i wskazuje skrótowo, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia składek.

Możliwe, że przedsiębiorcy skorzystają niedługo z większych udogodnień, jednak wszystko zależy od przyjęcia tzw. tarczy antykryzysowej. Na tarczę antykryzysową składają się projekty kilku ustaw. Głównym celem nowych rozwiązań prawnych ma być ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach. Z informacji z Senatu wynika, że będzie on rozpatrywał przepisy tzw. tarczy antykryzysowej w poniedziałek, 30 marca.

- Uproszczony wniosek o odroczenie terminu płatności albo zawieszenie układu ratalnego można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, wysłać pocztą lub wrzucić do specjalnych pojemników w placówkach Zakładu. Przedsiębiorca, który skorzysta z ulgi może liczyć na wstrzymanie postępowania egzekucyjnego i sankcji - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Damian Kaczmarek Treść komentarza: Jest brany, warunkiem jest strzelenie wam ponad 10 bramek. Poniżej tego wyniku nie bierzemy go pod uwagę. Miło z waszej strony że osoba z Kujawiaka Stanin tak bardzo dba o interes zawodnika z AZ-Budu. FanClub drużyny z Komarówki Podlaskiej jest nawet na ziemi łukowskiej. Piękna współpraca ;) Data dodania komentarza: 5.06.2026, 09:57 Źródło komentarza: Nowy rekord skuteczności Autor komentarza: Kujawiak1994 Treść komentarza: Czyli jednak zawodnik kolejki jest grany pod dobry wynik drużyny. Jedno się mówi, drugie się mówi Data dodania komentarza: 5.06.2026, 03:45 Źródło komentarza: Nowy rekord skuteczności Autor komentarza: Dzierżyński - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: "Próżnoś repliki się mojej spodziewał - nie dam ci prztyczka, ni klapsa. Nie powiem nawet - pies cię ***** - bo to mezalians byłby dla psa" Data dodania komentarza: 5.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: Kraj. Żadnych adopcji przez pary jednopłciowe. Konfederacja szykuje ustawę Autor komentarza: Kredocoasterstwo Treść komentarza: Rozumiem że na tym zdjęciu to Pan opiekun Chwedoruk ze swoimi podopiecznymi stanął do foty jak przystało na opiekuna. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców – zwycięstwo IV LO Biała Podlaska Autor komentarza: Czas pokaże Treść komentarza: Ale ZAKŁAMANIEC już mu posadkę w Cargotor przygotowali ale póki co to im nie jest nic wiadomo :). Porażka i wszyscy temu się przyglądamy. Samorządowiec wojewódzki w spółce skarbu państwa. Olśnienie , specjalista od transportu kolejowego. Niby walczycie i piętnujecie kolesiostwo w PIS-e a sami co - HIPOKRYCI Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:20 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Szef gabinetu prezydenta odchodzi z urzędu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama