Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:09
Reklama

Biała Podlaska: Respirator dla szpitala

Do Białej Podlaskiej trafił dodatkowy respirator. Podobnie jak do kilkunastu innych placówek medycznych w Polsce. Wszystko dzięki akcji Zanurzeni w Miłości. Charytatywną zbiórką kierują Fundacja SMS z Nieba i Caritas. Zakupów będzie jeszcze więcej, gdyż celem jest wspomożenie dwudziestu szpitali, które wyraziły taką potrzebę. W promocję przedsięwzięcia zaangażowali się artyści i politycy, także pochodzący z południowego Podlasia.
Biała Podlaska: Respirator dla szpitala

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję za wasze wielkie serca. Jeszcze raz dziękuję zaangażowanym za super filmiki, Caritas diecezji siedleckiej i „naszemu” ks. Rafałowi Jarosiewiczowi. A respirator niech służy potrzebującym – napisał na facebooku dyrektor bialskiego szpitala Adam Chodziński.

 Z kolei ks. Rafał Jarosiewicz pochodzący z Białej Podlaskiej przyznaje, że na pomysł inicjatywy, w którą jest zaangażowana cała Polska wpadł w czasie modlitwy. Z projektem akcji zgłosił się do biskupa Edwarda Dajczaka, bo w zarządzanej przez niego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej posługuje. Wówczas hierarcha przekazał mu informację, iż o podobnym przedsięwzięciu myśli też ks. Tomasz Roda dyrektor Caritas. – Macie ten sam kierunek, by ratować życie ludzkie, warto działać aby nie dopuścić do scenariusza włoskiego – powiedział wówczas biskup Edward Dajczak. (...)

Cały tekst przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama