Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 4 lipca 2026 09:42
Reklama

Biała Podlaska

Pogoda na środę. Sprawdź, jaka będzie aura
Nawet do 27 stopni!
Pogoda na środę. Sprawdź, jaka będzie aura
18 czerwca rano temperatura powietrza wyniesie 15 stopni Celsjusza i będzie szybko rosła. Dzień będzie ciepły, choć pochmurny. 17.06.2025 18:33
Sejm ogłasza nowe święto, Biała Podlaska pozostaje obojętna
Miasto nie uczci Ofiar Ludobójstwa UPA?
Sejm ogłasza nowe święto, Biała Podlaska pozostaje obojętna
Choć Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA, władze Białej Podlaskiej nie planują żadnych miejskich uroczystości z tej okazji. W odpowiedzi na petycję mieszkańca urzędnicy tłumaczą, że upamiętniają jedynie wydarzenia ściśle związane z historią miasta. 17.06.2025 18:15    9
Lubelszczyzna się wyludnia. Biała Podlaska w cieniu demograficznego kryzysu
Lubelskie spadło poniżej 2 milionów mieszkańców
Lubelszczyzna się wyludnia. Biała Podlaska w cieniu demograficznego kryzysu
Niepokojące dane napływają z GUS – ludność Polski maleje, a województwo lubelskie po raz pierwszy spadło poniżej 2 mln mieszkańców. W ciągu dekady z regionu „zniknęło” ponad 150 tys. osób – niemal tylu, ilu dziś mieszka w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu razem wziętych. Choć Biała traci mieszkańców, to tempo spadku jest tu najniższe spośród trzech największych miast regionu. W przyszłości i tu może być nas jednak zaledwie 40 tysięcy. 17.06.2025 17:43
Brydż w Makulaturze
Brydż sportowy
Brydż w Makulaturze
W każdy poniedziałek w Pubie Makulatura w Białej Podlaskiej przy ulicy Terebelskiej 49a odbywają się turnieje brydża sportowego. 17.06.2025 16:02    1
Łomazy i Piszczac górą
Sport szkolny
Łomazy i Piszczac górą
Rozegrano finały powiatowe dziewcząt i chłopców w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 17.06.2025 15:55
Pobiegli w Sworach
Sport szkolny
Pobiegli w Sworach
Finału Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada. 17.06.2025 15:41
Biała Podlaska. Wiemy kto wykona prace na Twardej i Ceglanej
Dwie miejskie ulice z rządowym dofinansowaniem
Biała Podlaska. Wiemy kto wykona prace na Twardej i Ceglanej
Ulicę Twardą przebuduje bialska firma Tre-Drom, natomiast prace na Ceglanej zrealizuje firma z Nowej Bordziłówki. Miasto właśnie wyłoniło wykonawców inwestycji na dwóch ulicach jednych z najstarszych bialskich osiedli. 17.06.2025 11:40    1
Młodzi badacze z Białej Podlaskiej ponownie wyróżnieni!
"Platerka" podbija naukową Europę
Młodzi badacze z Białej Podlaskiej ponownie wyróżnieni!
Koło naukowe LEOO z II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej ponownie zostało wyróżnione na stronie Europejskiego Stowarzyszenia Naukowego EuroGEO (portalu zajmującego się tematyką Ziemi). Uczniowie, współpracując z Centrum Badań Kosmicznych, rozwijają swoje pasje w dziedzinach nauk przyrodniczych, uczestniczą w międzynarodowych konferencjach i spotkaniach z ekspertami, a także popularyzują wiedzę o kosmosie wśród młodszych kolegów. 17.06.2025 11:11
Biała Podlaska. Tymczasowy zakaz poruszania się po wale przeciwpowodziowym Krzny
Uwaga! Wał wyłączony z użytkowania
Biała Podlaska. Tymczasowy zakaz poruszania się po wale przeciwpowodziowym Krzny
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie informuje o tymczasowym zakazie poruszania się po wale przeciwpowodziowym rzeki Krzny w Białej Podlaskiej. 17.06.2025 10:55
A2 Siedlce-Biała Podlaska z unijnym wsparciem. Kierowcy pojadą jeszcze w tym roku?
Autostrada A2 coraz bliżej granicy
A2 Siedlce-Biała Podlaska z unijnym wsparciem. Kierowcy pojadą jeszcze w tym roku?
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad pozyskała kolejne wsparcie finansowe z UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). To 765 mln zł dla budowy autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. 17.06.2025 10:31    3
Przegląd informacji z 16 czerwca 2025. Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Łosice, Łuków
Podsumowanie dnia
Przegląd informacji z 16 czerwca 2025. Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Łosice, Łuków
Oto podsumowanie najważniejszych newsów i artykułów, które ukazały się na naszej stronie w poniedziałek 16 czerwca. Sprawdź, czy nie ominęło cię coś ważnego! 16.06.2025 23:40
Nie przegap! Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe
Sprawdźcie, o czym piszemy
Nie przegap! Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe
Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów z całego regionu. Pamiętajcie, nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 17 czerwca w kazdym punkcie sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. Sprawdźcie o czym piszemy w najnowszym wydaniu! 16.06.2025 18:30
Utonęli migrując przez Bug. W Janowie Podlaskim odbył się pogrzeb Etiopczyków [WIDEO]
Tragiczny finał migracyjnej drogi przez Polskę
Utonęli migrując przez Bug. W Janowie Podlaskim odbył się pogrzeb Etiopczyków [WIDEO]
Byli anonimowi od chwili wyłowienia ich ciał z niespokojnych wód Bugu. Oznaczeni opaskami o numerach 020731 i 020732. W czwartek, 12 czerwca na cmentarzu parafialnym w Janowie Podlaskim, wśród gorliwie zanoszonych do Boga modlitw, zostali pochowani pod swoimi imionami – Binyam Molla Tegegne i Halid Abdela Ali. Ich bliscy są pewni, zidentyfikowali ich po ubraniu. Policja wciąż nie potwierdziła tożsamości etiopskich migrantów. 16.06.2025 16:40    3
Biała Podlaska. Niezwyłe znalezisko na dnie rzeki!
Artefakt trafi do muzem
Biała Podlaska. Niezwyłe znalezisko na dnie rzeki!
Kula armatnia znaleziona podczas akcji czyszczenia dna rzeki Krzny w Białej Podlaskiej, zostanie przekazana do Muzeum Południowego Podlasia. O okdryciu poinformował właśnie lubelski wojewódzki konserwator zabytków. 16.06.2025 14:00    1
Biała Podlaska. Ośmiu młodych grafików w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu
Sukcesy podopiecznych Piksela
Biała Podlaska. Ośmiu młodych grafików w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu
Ośmiu młodych grafików z pracowni Piksel znalazło się w gronie laureatów konkursu "Wszystko co ma skrzydła...". 16.06.2025 12:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: gość Treść komentarza: "ich dziecko ma a moje nie ma???" "kupimy i tobie"..... standardowe teksty dzisiejszych rodzicó.... dalej niech rodzice się licytują, czyj bombelek ma więcej "zabawek".... głupota rodziców a dziecka szkoda..... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:07 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Aaa - maniaku, Treść komentarza: "Wyszły z wody w innym miejscu bez poinformowania znajomych" - gdzie tu jest napisane, że to żart? Data dodania komentarza: 1.07.2026, 08:51 Źródło komentarza: Łańcuch życia i nurkowie w akcji. 20-latki wywołały alarm nad Jeziorem Białym
Reklama
Reklama