Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 01:23
Reklama

Wiadomości

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 28 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?

27.06.2022 17:45
Wypadek w Styrzyńcu. Jedna osoba zmarła
Wypadek w Styrzyńcu. Jedna osoba zmarła

22 czerwca, po godzinie 19:00 w miejscowości Styrzyniec, samochód marki Seat zderzył się z autem marki Audi. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że podczas manewru wyprzedzania, kierujący seatem doprowadził do zepchnięcia audi z drogi i zderzenia pojazdów. W następstwie wypadku 7 osób trafiło do szpitala. Niestety dotarła do nas informacja, że jedna osoba zmarła.

27.06.2022 14:42
Za nami XVII Festiwal Kultura bez Granic
Za nami XVII Festiwal Kultura bez Granic

25 czerwca w Kobylanach, odbył się XVII festiwal Kultura Bez Granic. Na festiwalu wystąpiły polskie i światowe gwiazdy, takie jak Kayah oraz znana formacja DJ-ów Komodo. Według organizatorów wydarzenia, bawiło się na nim od 6 do 7 tysięcy ludzi.

27.06.2022 13:10
Jest absolutorium i wotum zaufania dla władz powiatu bialskiego
Jest absolutorium i wotum zaufania dla władz powiatu bialskiego

Zarząd powiatu bialskiego został oceniony przez radnych pod kątem realizacji budżetu za rok 2021 i prowadzenia samorządu w tym właśnie roku. Rada jednogłośnie uznała, że pracował dobrze, choć opozycja przyznała, że są „kamyczki, które uwierają w bucie”.

27.06.2022 11:44
Będą hotspoty w całym mieście
Będą hotspoty w całym mieście

Miasto stawia na nowoczesne rozwiązania, dlatego wkrótce zostaną utworzone punkty hotspot z darmowym dostępem do internetu. Pomysł będzie realizowany w ramach projektu pn. "Publiczny Internet dla każdego w Łosicach".

27.06.2022 11:34
Zgromadzili się w hołdzie poległym
Zgromadzili się w hołdzie poległym

W ostatnią niedzielę czerwca miejscowa społeczność uczestniczyła w uroczystościach związanych z 78. rocznicą bitwy pod Jeziorami upamiętniającą starcie żołnierzy AK pod dowództwem majora „Zenona” z oddziałami niemieckimi w 1944 roku. Organizatorami wydarzenia był burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji. Słowo Podlasia sprawowało patronat medialny.

27.06.2022 11:10
Studenci seniorzy zakończyli rok akademicki
Studenci seniorzy zakończyli rok akademicki

Uroczystą akademią zakończył się kolejny rok zajęć działającego w Łosickim Domu Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Studenci seniorzy przez dwa ostatnie semestry brali udział w zajęciach kulinarnych, florystycznych, tanecznych, językowych, muzycznych, korekcyjnych, turystycznych, ruchowych.

27.06.2022 10:56
Powstanie ogród dydaktyczny w Niemojkach
Powstanie ogród dydaktyczny w Niemojkach

Duże zmiany szykują się w otoczeniu Zespołu Oświatowego w Niemojkach. W ramach nowej inwestycji zaplanowano założenie tam ogrodu dydaktycznego pn. „Przygody z przyrodą”, który będzie ogólnodostępny zarówno dla uczniów, jak i mieszkańców. Na ten cel pozyskano już pieniądze z dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

27.06.2022 10:42
Jesteśmy gotowi do działania
Jesteśmy gotowi do działania

Do 30 czerwca zarówno powiat parczewski jak i gminy z terenu jego działania otrzymają promesy inwestycyjne w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Choć na ogłoszenie przetargów mają dziewięć miesięcy, już planują rozpoczęcie prac – Praktycznie mamy gotowe kosztorysy i jak najszybciej zamierzamy ogłosić przetarg na największe zadanie związane z przebudową dróg, którego wsparcie wyniesie 22,3 mln zł – podkreśla starosta parczewski Janusz Hordejuk.

27.06.2022 10:05
300 zł na wyprawkę szkolną. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek
300 zł na wyprawkę szkolną. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek

Zaczęły się wakacje. Dla dzieci to czas odpoczynku, ale rodzice już zaczynają planować wydatki na kolejny rok nauki. „300 plus” może im w tym pomóc.

27.06.2022 09:29
Cena pieczywa poszybuje. Do 30 złotych za bochenek?
Cena pieczywa poszybuje. Do 30 złotych za bochenek?

Inflacja szaleje, a ceny żywności, w tym pieczywa, galopują. Niewykluczone, że za bochenek chleba trzeba będzie zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Co gorsza, pieczywa może zabraknąć.

27.06.2022 07:43
Nie zgłosisz pieca, nie kupisz taniego węgla
Nie zgłosisz pieca, nie kupisz taniego węgla

Już tylko do czwartku, 30 czerwca, mamy czas, żeby zgłosić piec do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jeśli tego nie zrobimy, zapłacimy karę i nie kupimy taniego węgla.

27.06.2022 05:19
To oni tworzą kulturę naszego regionu. Otrzymali nagrody i wyróżnienia
To oni tworzą kulturę naszego regionu. Otrzymali nagrody i wyróżnienia

Za nami Dzień Działacza Kultury. To jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, kiedy wyróżnienia i nagrody dostają ci, którzy dbają o rozwój kultury w naszym regionie. Są organizatorami wielu ciekawych inicjatyw, laureatami konkursów oraz dbają, by mieszkańcy na co dzień i od święta mieli kontakt z przeróżnymi dziedzinami sztuki, ale też historią południowego Podlasia. Nie inaczej było i tym razem. Podczas uroczystej gali w Konstantynowie wręczono nagrody Bialskie Talenty 2021 oraz Nagrody Kultury Powiatu Bialskiego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wyróżniona została też wieloletnia dyrektor wisznickiej biblioteki – Alina Maniowiec – oraz samorząd przyjazny kulturze.

26.06.2022 15:00
Zmiany personalne w parafiach diecezji siedleckiej [LISTA]
Zmiany personalne w parafiach diecezji siedleckiej [LISTA]

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. W najbliższym czasie 15 proboszczów zmieni swoje parafie, a 7 przejdzie na emeryturę. Nowych księży proboszczów powitają wierni m.in. parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, pw. Trójcy Świętej w Terespolu oraz pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach. Prócz tego 38 księży wikariuszy zmieni miejsce swojej dotychczasowej posługi kapłańskiej.

26.06.2022 14:00
Parczewska Spółdzielnia Socjalna zachęca, by skorzystać z jej usług
Parczewska Spółdzielnia Socjalna zachęca, by skorzystać z jej usług

W jej ofercie znajdziemy usługi z obszaru pielęgnacji terenów zielonych i drobnych prace remontowych, usługi sprzątające oraz trzy wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Oprócz Parczewa znajdują się one w Radzyniu Podlaskim i Białej Podlaskiej. W przyszłości planowane jest utworzenie sekcji opiekunek środowiskowych. Wszystko to w ramach działającej od ponad dwu lat Parczewskiej Spółdzielni Socjalnej „Caritas”.

26.06.2022 13:15
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitaluAutor komentarza: haniaaTreść komentarza: Ja osobiście nie mam łuszczycy ale wie czym ta choroba jest mąż ma. Miał bardzo dużo stresu w pewnym okresie w życiu i dopadła go ! konsekwencje nerwów wypełzły na skórę - pojawiły się wstrętne łuski na kościach ramion i łokci.Przez długi czas przetestowaliśmy już wiele produktów też niestety sterydów aby zwalczyć paskudztwo bywało lepiej i gorzej . Śledziliśmy każde forum aby dowiedzieć się jak inni sobie radzą z wyleczeniem tego paskudztwa próbowaliśmy myślałam już wszystkiego jednak nie. w internecie na jednym z forum wyczytałem pozytywną opinie na temat stosowaniamaści konopnej z olejem konopnym 24% Retter , kąpieli soli morza martwego z olejem konopnym Palacio i MSM czyli siarki organicznej. Zrobiliśmy tak jak ta osoba opisywała . Rano i wieczorem, aż do całkowitego wchłonięcia smarowałam ręce i łokcie męża. Kąpiel z tą solą Palacio, plus 2 kapsułki tej siarki organicznej do kąpieli . Jedną kapsułkę MSM przed snem. Na noc łokcie i ramiona owijaliśmy folią spożywczą około tygodnia trwało aż wszystko zaczęło znikać !! wypróbujcie ten sposób nam się udało więc wierzę że wam też pomoże a ps. ułatwię wam zadanie te wszystkie produkty dostaliśmy w jednym sklepie w Poznaniu w Konopnej Farmacji tu ich sklep online https://konopiafarmacja.pl/ tu też macie pewność że kupicie ta oryginalna maść konopna Retter 24% z hologramem na wieczku i tej maści szukajcie bo ta bez tego napisu nie będzie niestety tym samym :(Data dodania komentarza: 29.06.2022, 20:19Źródło komentarza: Łuszczyca głowy – przyczyny, objawy, leczenie
Reklama