Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 05:31
Reklama

Wiadomości

Sprawdzamy gdzie studiować? Oto najlepsze uczelnie w Polsce [RANKING]
Sprawdzamy gdzie studiować? Oto najlepsze uczelnie w Polsce [RANKING]

Jak co roku, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała ranking najwyżej ocenianych uczelni akademickich. To zestawienie to podpowiedź dla tegorocznych maturzystów. Wśród tych szkół znalazła się uczelnia z Białej Podlaskiej.

28.06.2022 10:15
Nielegalny wywóz szamba i dzikie wysypisko śmieci na skraju lasu!
Nielegalny wywóz szamba i dzikie wysypisko śmieci na skraju lasu!

Nieczystości z szamba na skraju lasu i dzikie wysypisko śmieci w pobliżu – tak wygląda teren oddalony zaledwie o kilkadziesiąt metrów od drogi wojewódzkiej nr 811 w miejscowości Hrud. O swoim zatrważającym odkryciu poinformował nas Czytelnik, który udał się w te okolice na wycieczkę rowerową. My z kolei postanowiliśmy o sprawie zawiadomić gminę Biała Podlaska, która po naszej interwencji od razu podjęła działania. Sprawą zajęła się już też bialska policja.

28.06.2022 09:50
Teatralne lato i powrót gminnej potańcówki na dechach
Teatralne lato i powrót gminnej potańcówki na dechach

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy miesiąc, jeśli chodzi wydarzenia kulturalne na terenie międzyrzeckiej gminy. Już 18 lipca rozpoczynają się półkolonie teatralne dla młodzieży, która dzięki nim weźmie udział w warsztatach wokalnych, kreatywnego pisania oraz oczywiście teatralnych. Są jeszcze ostatnie miejsca! Do tego powraca "Potancówka na dechach", która już 30 lipca w Zaściankach.

28.06.2022 09:00
Atrakcyjne Dni Drelowa. Będą koncerty, pokaz strongman i freestyle
Atrakcyjne Dni Drelowa. Będą koncerty, pokaz strongman i freestyle

Już w najbliższą niedzielę 3 lipca czeka nas impreza pełna pozytywnych wibracji! Będą energetyczne koncerty, pokazy freestyle w piłce nożnej, zmagania siłaczy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W jednym z nich będzie można wygrać przelot śmigłowcem nad Drelowem!

28.06.2022 08:00
Prognoza na wtorek. Czekają nas wysokie temperatury
Prognoza na wtorek. Czekają nas wysokie temperatury

IMGW ostrzega przed upałami. Synoptycy przewidują na dziś dużo słońca, chociaż na niebie mogą pojawić się też chmury.

28.06.2022 07:00
W schronach w Polsce jest miejsce tylko dla 3 procent ludności. Powstanie ich więcej?
W schronach w Polsce jest miejsce tylko dla 3 procent ludności. Powstanie ich więcej?

Posłowie zapytali wiceszefa MSWiA o schrony, w których ludzie będą mogli się ukryć w przypadku zagrożenia. Okazuje się, że jest jedno województwo, w którym nie ma takiego obiektu.

28.06.2022 06:00
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 28 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?

27.06.2022 17:45
Wypadek w Styrzyńcu. Jedna osoba zmarła
Wypadek w Styrzyńcu. Jedna osoba zmarła

22 czerwca, po godzinie 19:00 w miejscowości Styrzyniec, samochód marki Seat zderzył się z autem marki Audi. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że podczas manewru wyprzedzania, kierujący seatem doprowadził do zepchnięcia audi z drogi i zderzenia pojazdów. W następstwie wypadku 7 osób trafiło do szpitala. Niestety dotarła do nas informacja, że jedna osoba zmarła.

27.06.2022 14:42
Za nami XVII Festiwal Kultura bez Granic
Za nami XVII Festiwal Kultura bez Granic

25 czerwca w Kobylanach, odbył się XVII festiwal Kultura Bez Granic. Na festiwalu wystąpiły polskie i światowe gwiazdy, takie jak Kayah oraz znana formacja DJ-ów Komodo. Według organizatorów wydarzenia, bawiło się na nim od 6 do 7 tysięcy ludzi.

27.06.2022 13:10
Jest absolutorium i wotum zaufania dla władz powiatu bialskiego
Jest absolutorium i wotum zaufania dla władz powiatu bialskiego

Zarząd powiatu bialskiego został oceniony przez radnych pod kątem realizacji budżetu za rok 2021 i prowadzenia samorządu w tym właśnie roku. Rada jednogłośnie uznała, że pracował dobrze, choć opozycja przyznała, że są „kamyczki, które uwierają w bucie”.

27.06.2022 11:44
Będą hotspoty w całym mieście
Będą hotspoty w całym mieście

Miasto stawia na nowoczesne rozwiązania, dlatego wkrótce zostaną utworzone punkty hotspot z darmowym dostępem do internetu. Pomysł będzie realizowany w ramach projektu pn. "Publiczny Internet dla każdego w Łosicach".

27.06.2022 11:34
Zgromadzili się w hołdzie poległym
Zgromadzili się w hołdzie poległym

W ostatnią niedzielę czerwca miejscowa społeczność uczestniczyła w uroczystościach związanych z 78. rocznicą bitwy pod Jeziorami upamiętniającą starcie żołnierzy AK pod dowództwem majora „Zenona” z oddziałami niemieckimi w 1944 roku. Organizatorami wydarzenia był burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji. Słowo Podlasia sprawowało patronat medialny.

27.06.2022 11:10
Studenci seniorzy zakończyli rok akademicki
Studenci seniorzy zakończyli rok akademicki

Uroczystą akademią zakończył się kolejny rok zajęć działającego w Łosickim Domu Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Studenci seniorzy przez dwa ostatnie semestry brali udział w zajęciach kulinarnych, florystycznych, tanecznych, językowych, muzycznych, korekcyjnych, turystycznych, ruchowych.

27.06.2022 10:56
Powstanie ogród dydaktyczny w Niemojkach
Powstanie ogród dydaktyczny w Niemojkach

Duże zmiany szykują się w otoczeniu Zespołu Oświatowego w Niemojkach. W ramach nowej inwestycji zaplanowano założenie tam ogrodu dydaktycznego pn. „Przygody z przyrodą”, który będzie ogólnodostępny zarówno dla uczniów, jak i mieszkańców. Na ten cel pozyskano już pieniądze z dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

27.06.2022 10:42
Jesteśmy gotowi do działania
Jesteśmy gotowi do działania

Do 30 czerwca zarówno powiat parczewski jak i gminy z terenu jego działania otrzymają promesy inwestycyjne w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Choć na ogłoszenie przetargów mają dziewięć miesięcy, już planują rozpoczęcie prac – Praktycznie mamy gotowe kosztorysy i jak najszybciej zamierzamy ogłosić przetarg na największe zadanie związane z przebudową dróg, którego wsparcie wyniesie 22,3 mln zł – podkreśla starosta parczewski Janusz Hordejuk.

27.06.2022 10:05
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała PodlaskaAutor komentarza: RYSZARDEKTreść komentarza: JEŚLI KTOŚ MÓWI ŻE WYPICIE I JAZDA POJAZDEM NIE SAMOCHODOWYM PO JEDNYM PIWIE STANOWI ZAGROŻENIE DLA SIEBIE SAMEGO I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW TO NIE ZNAJDUJĘ SŁÓW JAK MOŻNA TAKIEGO OSOBNIKA CZY OSOBNICĘ NAZWAĆ.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 10:36Źródło komentarza: Wysyp pijanych kierujących w miniony weekend
Reklama