Gmina Międzyrzec Podlaski: Lepiej z dywanikiem, wygodniej z chodnikiem

  • 20.06.2020, 09:50
  • Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Lepiej z dywanikiem, wygodniej z chodnikiem
Dobiegła końca przebudowa drogi w Sitnie. Mieszkańcy Rogoźnicy wkrótce skorzystają z nowego chodnika.

Zadanie w Sitnie zostało wykonane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina otrzymała wsparcie w wysokości 210 157,00 zł. Zakres przebudowy objął położenie warstwy ścieralnej i wyrównawczej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa i warstwy odsączającej, dwustronnych poboczy, zjazdów publicznych, indywidualnych i gospodarczych oraz ustawienie oznakowania pionowego.

Koszt wszystkiego sięgnął kwoty 488 207,94 zł. Przedsięwzięcie realizowano od listopada 2019 r. i zakończyła się w maju br. Przebudowany odcinek drogi w Sitnie został włączony do drogi powiatowej Sławacinek Nowy-Porosiuki-Sokule-Dołha- Sitno -Wysokie.

W Rogoźnicy, dzięki współpracy samorządu z powiatem zwiększy się natomiast bezpieczeństwo pieszych. Powstaje tam chodnik o nawierzchni z kolorowej kostki brukowej wraz z niezbędnymi zjazdami na poszczególne posesje. Prace na które przeznaczono 200 000 zł mają zakończyć się 31 sierpnia. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe