Gmina Zalesie: Wielodzietna rodzina potrzebuje naszego wsparcia

  • 01.07.2020, 17:56
  • Anna Chodyka
Gmina Zalesie: Wielodzietna rodzina potrzebuje naszego wsparcia
Rodzina z Dobrynia Kolonii potrzebuje wsparcia przy remoncie domu. Brakuje im 70 tys. zł, by ukończyć prace budowlane i przystosować miejsce, do zamieszkania. Niestety, zostało im niewiele czasu - jedynie trzy miesiące. Dom, który wcześniej użytkowali zostanie w najbliższych miesiącach wystawiony na sprzedaż. Już pojawił się chętny, by go zakupić. Joanna i Mieczysław Otożenkowie maja pięcioro dzieci, w tym trójka jest chora i wymaga stałej opieki lekarskiej oraz rehabilitacji. Stąd mimo zebranych oszczędności na remont drugiego domu, zmuszeni są prosić o pomoc.

Familia dotychczas mieszkała w Dobryniu Kolonii, w domu, który do nich nie należał. Właściciele lokum wyznaczyli im czas na znalezienie innego, gdyż planują sprzedaż swojego budynku. Znaleźli też już kupca, dlatego Otożenkowie planują wyprowadzkę.

Małżeństwo już prawie od roku przygotowuje się do tej zmiany. Zaczęli remontować stary, drewniany dom w Dobryniu Dużym, który otrzymali w spadku. Jednak, jego stan wymaga gruntownego remontu. Rodzina zainwestowała zaoszczędzone 60 tys. zł oraz zaciągnęła kredyt na brata Mieczysława Otożenki. Sami mają zbyt niskie dochody, by wziąć nawet małą pożyczkę. Jednak, spłacają raty i przy pomocy krewnych odnawiają budynek. Pozyskali też fundusze z Urzędu Gminy Zalesie na wymianę dachu oraz pieniądze unijne, by kupić piec.

- Od podstaw budujemy nasze mieszkanie wspólnie z całą rodziną. Przy tej budowie pomaga mi mój rodzony brat –  prace wykonujemy sami, gdyż nie stać nas na wynajęcie pracowników. Zaczęliśmy od fundamentów aż po dach, teraz wykańczamy cały czas wnętrze mieszkania – tłumaczy Mieczysław Otożenko. (...)

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na kontynuację budowy domu rodziny Otożenków. Można przekazać na ten cel 1 proc. podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: 45421 - Otożenko Mieczysław.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 30 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe