Parczew: Centrum tętni życiem

  • 01.07.2020, 14:42
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Centrum tętni życiem
Fontanna, ławeczki, stoliki, drzewa, krzewy i dużo kostki dookoła. Tak po przebudowie wygląda Plac Wolności w Parczewie. Jest ładnie, stylowo i nowocześnie. Podczas wakacji będzie też rozrywkowo.

Przypomnijmy, że przebudowa była jednym z trzech etapów rewitalizacji miasta i pochłonęła ponad 6 mln zł. Zmodernizowany plac wyposażono w infrastrukturę sprzyjającą integracji i zabawie. Są tu ławeczki, stoliki do gry w szachy, stojaki na rowery, stacja do ładowania urządzeń mobilnych oraz dwie drewniane sceny. Dla najmłodszych największą atrakcją będzie niewątpliwie fontanna typu „dryplaza”, w której można się schłodzić i świetnie bawić. Zamieszczony został tam również monitoring. 

Zanim centrum miasta odnowiono pod adresem samorządu polała się fala krytycznych komentarzy. Największe kontrowersje wzbudziło wycięcie w pień wszystkich drzew. Dlatego mimo, że przebudowa zakończyła się już pół roku temu burmistrz kilka dni temu wrócił do inwestycji w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu. - Miejsce podoba się ludziom, co zresztą widać szczególnie wieczorami. Całe rodziny przychodzą do tego naszego centrum, oczywiście zachowując dystans społeczny. Dzieci chętnie bawią się przy fontannie, a dorośli korzystają z ławek i stolików - dodaje wiceburmistrz Michał Bożym. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 30 czerwca

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 01.07.2020, 19:46
Nie ma nic piękniejszego jak wszystko jest betonowe straszne

Pozostałe