Powiat bialski: Myśliwy zastrzelił psa. Cofnięto mu pozwolenie na broń

  • 22.07.2020, 14:42
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Myśliwy zastrzelił psa. Cofnięto mu pozwolenie na broń
Sąd wydał wyrok w sprawie myśliwego, który w maju ubiegłego roku zastrzelił owczarka niemieckiego mieszkanki Dubicy. Mężczyzna został uznany za winnego zastrzelenia rasowego psa i skazany m.in. na 3 miesiące ograniczenia wolności.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej skazał Stanisława A., myśliwego z 30-letnim stażem, na 3 miesiące ograniczenia wolności i zobowiązał go do prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięczne.  

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy zdarzeń z maja ubiegłego roku. Po godzinie 20:00 Anna Czeczot, mieszkanka Dubicy w gminie Wisznice, wyszła na spacer ze swoimi psami. Owczarek o imieniu Luna został spuszczony ze smyczy. Gdy pies zniknął za krzakami, właścicielka usłyszała strzał. Wybiegła zza zarośli i na środku pola zobaczyła Lunę. Niedaleko stał mężczyzna, który gdy tylko zobaczył kobietę zaczął się wycofywać, po czym wsiadł do samochodu i odjechał, pomimo że pani Anna krzyczała, by się zatrzymał. Kobieta natychmiast podbiegła do swojego psa. Okazało się, że już nie żył. Owczarek dostał precyzyjny strzał w głowę. Mężczyzną, który strzelał okazał się myśliwy Stanisław A..

W grudniu ubiegłego roku ruszył jego proces, a prokuratura oskarżyła go o zastrzelenie rasowego psa przy użyciu broni myśliwskiej. Podczas rozpraw myśliwy tłumaczył, że pomylił psa z dzikiem, z powodu słabej widoczności.

Niedawno bialski sąd uznał go za winnego. Oprócz ograniczenia wolności na 3 miesiące i prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie, ma też wypłacić Annie Czeczot 2,5 tys. zł tytułem naprawienia szkody. Do tego, 1000 złotych jako nawiązkę na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl w Białej Podlaskiej i ponad 4 tys. zł jako zwrot kosztów adwokackich i procesowych. Skazanie dla myśliwego oznacza też cofnięcie uprawnień na posiadanie broni.

Wyrok zapadł 7 lipca.  - Orzeczenie nie jest prawomocne. Obrońca oskarżonego złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienie - informuje Marzena Kostusik z oddziału administracyjnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 23.07.2020, 09:43
Dzieci: pozwolenie na broń odbierze prawomocny wyrok, chyba, że temu nadano klauzulę - pudelek?

Pozostałe