Terespol: 76-latka handlowała nielegalnym alkoholem i papierosami

  • 24.07.2020, 10:32
  • (pc)
Terespol: 76-latka handlowała nielegalnym alkoholem i papierosami
Za nielegalne wyrabianie i sprzedaż alkoholu odpowie 76-letnia mieszkanka Terespola. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli też papierosy bez znaków akcyzy. Dodatkowo kobieta próbowała wręczyć policjantom łapówkę.

Policjanci  komisariatu w Terespolu ustalili, że 76- letnia mieszkanka miasta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również jej klienta, który zakupił nielegalny alkohol. Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie prowadzonych działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BRD
BRD 24.07.2020, 19:22
76 latke do pudła jprdl

Pozostałe