Łosice: O włos od tragedii

  • 02.08.2020, 12:59
  • (jg)
Łosice: O włos od tragedii
O wielkim szczęściu może mówić operator koparki, który wraz z gruzem i wykopaną ziemią załadował na przesiewacz pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. 

Podczas prac budowlanych operator koparki wsypując gruz na przesiewacz wraz z nim i ziemią załadował pocisk artyleryjski. Gdyby wybuchł promień rozrzutu odłamków mógł wynieść nawet 1000 m, a ciężar ładunku materiału wybuchowego plasował się w granicach 5 kg. 

- Był to niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 152 mm, długość 650 mm uzbrojonego w zapalnik, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej - informuje Roman Kasprowicz, specjalista w zakresie spraw kryzysowych ze Starostwa Powiatowego w Łosicach. 

Po odnalezieniu niewybuchu prace zostały natychmiast wstrzymane, a teren zabezpieczyli policjanci. Wezwano również saperów z 17 patrolu Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. Wojskowi pocisk przetransportowali na poligon, gdzie został zdetonowany.

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe