Powiat bialski: Pomóż i oddaj krew!

  • 07.08.2020, 19:45
  • (pc)
Powiat bialski: Pomóż i oddaj krew!
Już niedługo, bo 8 i 15 sierpnia będzie można oddać krew w mobilnym punkcie poboru, przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Krwiobus przyjedzie 8 sierpnia do Międzyrzeca Podlaskiego i stanie przy Stanicy Żeglarskiej przy ul. Zahajkowskiej 44C. Będzie tam czekał na krwiodawców w godz. 9:00-13:00.  Każdy, kto zechce w ten sposób wesprzeć potrzebujących najcenniejszego leku będzie miał też taką możliwość tydzień później, 15 sierpnia, na Rynku w Kodniu w godz. 10:00-15:00. 

Zanim zdecydujemy się oddać krew, sprawdźmy, czy możemy być dawcą. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie dnia, w którym to zrobimy. Wszystko po to, by wcześniej wyspać się i zjeść lekki posiłek, bez pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu.

Przed oddaniem krwi należy pić dużo soków owocowych i wody oraz unikać nadmiernego fizycznego wysiłku. Jeżeli wybieramy się do punktu poboru po raz pierwszy, zabierzmy ze sobą kogoś do towarzystwa. Dzięki temu poczujemy się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Trzeba też mieć ze sobą dowód tożsamości, ewentualnie legitymację honorowego dawcy krwi. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie https://krwiodawcy.org/droga-dawcy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe