Radzyń Podlaski: Oświetlenie bez dotacji z unijnych funduszy

  • 14.08.2020, 11:21
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Oświetlenie bez dotacji z unijnych funduszy
Miasto nie znalazło się na liście samorządów, które otrzymają dofinansowanie na energooszczędne oświetlenie. Tym samym instalacja oświetlenia LED na ulicach Radzynia Podlaskiego musi zostać sfinansowana bez wsparcia z Unii. Burmistrz zapowiada, że inwestycja zostanie zrealizowana.

Pod koniec lipca urząd marszałkowski opublikował wyniki konkursu w ramach Działania 5.5 Promocja niskoemisyjności. Wniosek Radzynia Podlaskiego zajął 45. pozycję i nie otrzymał dotacji z uwagi na wyczerpanie alokacji.

- Władze województwa pierwotnie na realizację konkursu przeznaczyły ponad 20,6 mln zł środków unijnych. Kwotę tego dofinansowania uzupełniały środki z budżetu państwa tj. ponad 2,4 mln zł. Konkurs ogłoszony w 2019 roku cieszył się dużym zainteresowaniem beneficjentów, bowiem w ramach naboru złożono aż 88 wniosków o łącznej wartości przekraczającej 165,6 mln zł – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. - Biorąc pod uwagę ilość złożonych wniosków, Zarząd Województwa Lubelskiego w celu zapewnienia dofinansowania możliwie największej liczbie projektów zwiększył alokację w konkursie o blisko 20,4 mln zł z RPO WL na lata 2014-2020. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe