Gmina Międzyrzec Podlaski: Rolnicy podziękowali za plony 

  • 03.09.2020, 19:00
  • Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Rolnicy podziękowali za plony 
Piękna pogoda, bogato zdobione wieńce uwite z tegorocznych darów ziemi i tradycyjny, pachnący chleb dożynkowy to wyróżniki święta plonów, które zgromadziło w Maniach wielu przedstawicieli rolniczego stanu. Gospodarze podziękowali za zbiory i modlili się o błogosławieństwo na przyszły rok.

- W ostatnią niedzielę sierpnia zgromadziliśmy się, by dziękować Bogu za plony, za ten rok trudnej pracy na roli. Za smutki i radości, które towarzyszą ciężkiej pracy rolnika – witał zgromadzonych wójt gminy Krzysztof Adamowicz. - Chcę wszystkim podziękować za wkładany trud, serce, za dbałość o ziemię, która daje tak obfity plon. Plon, dzięki któremu możemy żyć, trwać i rozwijać się w naszych rodzinach.

Choć dożynki gminne odbyły się w ograniczonej formule z uwagi na pandemię, nie zabrakło najważniejszych elementów tego święta. Przed eucharystią, zgodnie z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego, starostowie dożynek Janina Pińczuk, sołtys wsi Manie i Tadeusz Sawczuk, radny gminy Międzyrzec, przekazali chleb upieczony z mąki pozyskanej z niedawno skoszonych zbóż.  - Najpierw susza nas dręczyła, później ulewy, ale dzięki Bogu plony zostały zebrane. Czyli można powiedzieć, że to był dobry rok. Ciężki, jak zawsze w rolnictwie, ale u nas nie ma lekkich lat – podsumowała niełatwą pracę na roli starościna Pińczuk, która od ponad 30 lat jest właścicielką blisko 19-hektarowego gospodarstwa rolnego ukierunkowanego na hodowlę bydła i uprawę zbóż. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 września

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe