Gmina Dębowa Kłoda: Wielkie łowienie nad Białką

  • 19.09.2020, 17:08
  • Tomasz Wachulski
Gmina Dębowa Kłoda: Wielkie łowienie nad Białką Krzysztof Wroński, prezes Zarządu Koła PZW w Parczewie
60 wędkarzy z trzech okręgów i szesnastu różnych kół wzięło udział w niedzielnych spinningowych zawodach wędkarskich o puchar starosty parczewskiego Jerzego Maślucha. Turniej zorganizowano nad Jeziorem Białka w gminie Dębowa Kłoda. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Słowo Podlasia.

Zmagania odbyły się w niedzielę, 13 września. Chętnych było tak wielu, że organizatorzy musieli odmówić co najmniej kilkunastu wędkarzom. O udziale w turnieju decydowała kolejność zgłoszeń.

Zawody rozgrywane były na tzw. żywej rybie, czyli zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego. Wędkarze mogli zająć dowolne stanowisko w obrębie jeziora Bialskiego. Punktowane były szczupaki, okonie, sandacze i sumy.

- Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które dokonywały pomiaru ryb, następnie wszystkie okazy trafiały do wody. Pogoda była doskonała i wprost wymarzona do połowu drapieżników, co wyraźnie przełożyło się na wyniki. Złowiono łącznie 12 punktowych szczupaków i 5 okoni. Do tego bardzo dużo szczupaków i okoni, które były niewymiarowe – relacjonuje Sławomir Olszewski, pomysłodawca imprezy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe