Janów Podlaski: Stare i nowe śledztwa stadninie

  • 24.09.2020, 13:19
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Stare i nowe śledztwa stadninie
Niestety o janowskiej stadninie znowu jest głośno w kontekście kolejnych niejasności, związanych z sierpniową aukcją, rezygnacją ze stanowiska kolejnego prezesa oraz śledztw, których przedmiotem jest działalność spółki i jej szefów.  

Prokuratura Regionalna w Lublinie już po raz dziewiąty przedłużyła śledztwo w sprawie niegospodarności w SK Janów Podlaski w czasie, kiedy kierował nią Marek Trela. Tym razem do 9 października. Zaplanowano przesłuchanie kilku świadków, po czym ma zapaść  decyzja, co do dalszych czynności w sprawie.

Na początku sierpnia z kolei do Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej dotarło zawiadomienie posłów Macieja Kopca, Moniki Falej i Roberta Obaza i na ten wniosek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez prezesów janowskiej stadniny w latach 2016-2020, czyli po zwolnieniu Marka Treli. Prokuratura zbada też, czy doszło do wyrządzenia szkody majątkowej na niekorzyść spółki oraz znęcania się nad zwierzętami przez pracowników stadniny oraz niedopełnienie obowiązków przez Powiatowego Lekarza Weterynarii  w Białej Podlaskiej.

– Aktualnie prowadzone są czynności dowodowe, zmierzające do weryfikacji okoliczności domniemanych czynów zabronionych, w tym gromadzona jest niezbędna dokumentacja, a po zapoznaniu się z nią najprawdopodobniej zostaną przesłuchani świadkowie – informuje Jacek Drabarek, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe