GMINA TERESPOL: Przejechali z Serbii w naczepie tira

  • 12.10.2020, 13:35
  • Marcin Kozarski
GMINA TERESPOL: Przejechali z Serbii w naczepie tira fot. NOSG Chełm
Dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu zatrzymali w Dobryniu Dużym terespolscy strażnicy graniczni. Młodzi mężczyźni przyjechali z Serbii w naczepie tira i chcieli dostać się do Francji.

Wędrujących pieszo wzdłuż oczekujących na odprawę graniczną i celną samochodów ciężarowych dwóch obywateli Afganistanu wylegitymowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Terespolu.  - Mężczyźni wyjaśnili, że dotarli do naszego kraju ukryci w naczepie tira. W ten sposób, bez dokumentów, podróżowali z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. Krajem docelowym ich wyprawy miała być Francja. Jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią - relacjonuje porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. 

Po przebadaniu przez lekarza od dorosłego mężczyzny oraz towarzyszącego mu nastolatka pobrano próbki na obecność SARS-CoV-2. Następnie osoba pełnoletnia trafiła do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, zaś chłopca umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej. - W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej - dodaje rzecznik. 

 
Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe