Gmina Biała Podlaska: Prosimy, niech wróci nasz autobus!

  • 16.10.2020, 09:00 (aktualizacja 20.10.2020, 11:12)
  • Anna Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Prosimy, niech wróci nasz autobus! archiwum
Uczniowie I LO im. J. Kraszewskiego i II LO im. E. Plater mają problem z dojazdem do domów, gdyż na autobus, który jedzie do Czosnówki muszą czekać ponad godzinę. Trzy tygodnie temu został zlikwidowany kurs autobusu linii H, który odjeżdżał o 14.47, obecnie go nie ma. Z tego względu rodzice zbierają podpisy pod petycją, by niezbędny kurs MZK przywróciło jak najszybciej.

Jak wyjaśnia radny gminy Biała Podlaska Mariusz Trzeciak kurs jest bardzo potrzebny, gdyż młodzież najczęściej kończy lekcje o 14.30 i musi czekać na autobus o 15.47. – Dotychczas udało nam się zebrać dwadzieścia kilka podpisów. Pojawią się z pewnością też kolejne. W przyszłym tygodniu planujemy spotkanie w tej sprawie. Chcemy mieć mocny mandat do tego by kurs przywrócić. Planujemy wystąpić do MZK z apelem – wyjaśnia radny Mariusz Trzeciak. – Być może obecny rozkład kursu pasuje mieszkańcom Białej Podlaskiej, ale dzieci, które kończą o 14.30 muszą długo czekać bo nie ma innego autobusu, którym mogłyby wrócić. Uważam, że to znaczne utrudnienie. Sytuacja mnie dziwi, gdyż gmina dopłaca do kursów, które odbywają się do Czosnówki. Moim zdaniem MZK powinno zareagować na naszą prośbę. Rozmawiałem już z wójtem, ale będę go jeszcze prosił o wsparcie – zaznacza radny.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Białej Podlaskiej, Krzysztof Trochimiuk wyjaśnia, iż istnieje możliwość przywrócenia kursu. – Jak najbardziej jest szansa by coś zmienić, jednak dla nas partnerem do negocjacji jest wójt gminy Biała Podlaska. Jeżeli Wiesław Panasiuk wyrazi zgodę na przywrócenie kursu, to my sprawdzimy czy istnieje taka możliwość. Zazwyczaj nie ma problemu z przywracaniem kursów. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, to najlepiej przesłać do nas mailem taką propozycję, a my napiszemy czy to możliwe czy nie i skontaktujemy się z wójtem. Gmina Biała Podlaska dopłaca do każdego kilometra, więc też musi zabrać stanowisko. Jeśli będzie pozytywne, nie będzie problemu z wprowadzeniem dodatkowego kursu. Taki tryb mamy jeśli chodzi o gminę. Decyzje podejmujemy z wójtem – tłumaczy Krzysztof Trochimiuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 13 października


 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 17.10.2020, 21:17
Biała Podlaska jest chyba przeklęta ,bo za każdym razem wybiera się na prezydentów niedorajdów ,albo cwaniaków.Wszędzie jest bałagan,układy i co najgorsze brud.A picer opowiada bajki o sukcesach!
xena
xena 17.10.2020, 10:46
Dlaczego linia H nie ma o 17.44i 22.14 jak był ostatni?mógłby byc po 23 bo ludzie pracują do pozna

Pozostałe