PARCZEW: Urzędnicy zasypani wnioskami do budżetu

  • 17.10.2020, 08:30
  • Tomasz Wachulski
PARCZEW: Urzędnicy zasypani wnioskami do budżetu nadesłane
Tak wielu wniosków do przyszłorocznego budżetu miasta, burmistrz się nie spodziewał. Wpłynęło co najmniej kilkadziesiąt propozycji inwestycyjnych. Władzom trudno będzie wszystkie uwzględnić, bo już teraz na przyszły rok mają zaplanowane zadania na kilka milionów złotych.

Do połowy listopada musi być skonstruowane prowizorium budżetu na 2021 rok. Urzędnicy już rozpoczęli pracę nad tworzeniem dokumentu. Do końca września z kolei mieszkańcy mogli składać wnioski ze swoimi propozycjami. Wpłynęło ich tak dużo, że nieliczne mają szansę na uwzględnienie do realizacji. - Sołtysi składali propozycje inwestycyjne, które chcą abyśmy zrealizowali w ramach funduszu sołeckiego. Dotyczą głównie remontu dróg gminnych. Pozostałe zakładają remont i modernizację świetlic wiejskich, organizację imprez integracyjnych oraz budowę oświetlenia ulicznego solarnego – wylicza sekretarz urzędu Agnieszka Hawryluk. Wnioski złożone przez radnych są na etapie weryfikacji przez pracowników wydziału do spraw inwestycji. Jest ich tak dużo, że nie sposób wszystkie wymienić. - W pierwszej kolejności uwzględnimy w nim te, które dotyczą inwestycji ujętych w wieloletniej prognozie finansowej, na których realizację już mamy zawarte umowy. Są to głównie zadania związane z dalszym etapem projektu dotyczącego rewitalizacji miasta. Opiewają na ponad 4,2 mln zł – dodaje sekretarz.

To modernizacja jadłodajni, budowa centrum spotkań międzypokoleniowych przy SP nr 3, a także kontynuacja centrum spotkań międzypokoleniowych przy Osiedlowym Domu Kultury. Mieszkańcy doczekają się również zagospodarowania terenów przy ul. Wojska Polskiego i Mickiewicza oraz w obszarze parku przy ul. Ogrodowej i Kościelnej. Ponadto pieniądze muszą znaleźć się na budowę centrum monitoringu i zagospodarowanie ścieżek w parku przy ul. 11 Listopada. Uwzględnić będzie trzeba także montaż ponad 400 instalacji solarnych na prywatnych budynkach mieszkalnych za ponad 3,9 mln zł oraz budowę ulicy Zbożowej. Ponadto zabezpieczyć środki na projekty, na których realizację samorząd ubiega się o wsparcie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Pierwszy ze złożonych przez naszą gminę wniosków dotyczy budowy strefy sportowo-rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu przy SP nr 3, budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Placówek Szkolnych w Przewłoce oraz placu zabaw przy ul. 11 Listopada. Koszty całkowite tej inwestycji wyliczono na 2, 365 mln zł. Drugi wniosek, którego realizację zakładamy już na 2022 rok, pod warunkiem pozyskania wsparcia przewiduje budowę strażnicy OSP w Wierzbówce. Obiekt ten ma pełnić jednocześnie rolę świetlicy wiejskiej. Koszt tego zadania to 1, 7 mln zł – informuje Agnieszka Hawryluk.
 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe