Radzyń Podlaski: O podróżach „tuż za miedzę”

  • 26.10.2020, 10:04
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: O podróżach „tuż za miedzę”
Podczas 32. edycji „Radzyńskich spotkań z podróżnikami” radzynianie mieli okazję spotkać się z osobą, która opowiedziała im o kraju tuż na miedzą, czyli Białorusi. Gościem Spotkań był tym razem Artur Zygmuntowicz, autor książki „Białoruś imperium kontrastów”.

- Jak scharakteryzował sam autor, jego książka jest osobisto-dziennikarskim zapisem z czterech wizyt na Białorusi, w tym dwóch podróży rowerowych. Podkreślił także, że dzisiejsza Białoruś w całości mieści się w granicach dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego wchodzącego w skład Rzeczpospolitej Królestwa Polskiego – relacjonuje Robert Mazurek organizator Spotkań.

- Podczas swoich podróży autor odwiedził wiele miejsc, był  w różnych sytuacjach i przekonał się, że Białorusini to ludzie otwarci, życzliwi, grzeczni i bardzo gościnni, szczególnie dla Polaków. Zgromadzeni w Radzyńskim Ośrodku Kultury z zainteresowaniem słuchali opowieści okraszonych dużą dawką humoru i wieloma anegdotami o kraju... pełnym kontrastów, wesołym, intrygującym i dziwnym. Czasem strasznym,  a czasem smutnym. 

Na zakończenie spotkania zainteresowani mogli nabyć książkę Zygmuntowicza, a pisarz otrzymał pamiątkowy medal i swoją karykaturę. Organizatorem „Radzyńskich spotkań z podróżnikami” jest Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” i Radzyński Ośrodek Kultury. Patronat nad spotkaniem objął m.in. ogólnopolski miesięcznik „Poznaj Świat”.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe