Gmina Międzyrzec Podlaski: Mają patrona w osobie świętego Jana Pawła II

  • 29.10.2020, 10:12
  • Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Mają patrona w osobie świętego Jana Pawła II
Mural w Wysokim został już odsłonięty i poświęcony. Wydarzeniu towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac plastycznych "Chłopiec z Wadowic" oraz ostatni pokaz objazdowej wystawy plenerowej „Wiktoria 1920”.

Mural ku czci św. Jana Pawła II powstał z inicjatywy dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim Magdaleny Chodzińskiej ze wsparciem samorządu gminnego. - Bardzo się cieszę, że udało się ten projekt zrealizować - mówiła. 

Na jednej ze ścian budynku będącego siedzibą GOK i GBP powstało malowidło przedstawiające papieża na tle jego ukochanych gór, opatrzone słowami "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd".

 Mural w przeciągu 4 dni wykonała Swietłana Ulka, artystka z okolic Krakowa. Wykorzystała farbę silikonową, odporną na warunki pogodowe. Jego poświęcenia 18 października dokonał ksiądz dr Piotr Radzikowski, duszpasterz środowisk twórczych diecezji siedleckiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 27 października

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe