Gmina Milanów: Wiedzą co to jest kultura

  • 16.11.2020, 10:10
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Wiedzą co to jest kultura
Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła Stowarzyszeniu Cichosz z Cichostowa w realizacji kolejnej edycji projektu „Kultura drogą do niepodległości”. Były warsztaty, a także zajęcia teatralne oraz literacko plastyczne.

- W tym roku skupiliśmy się na postaci Pawła Wertejuka urodzonego 23 stycznia 1892 roku - poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry, rolnika, aktora. Był on inicjatorem wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Milanowie jak i całej naszej pięknej gminie – mówi Konrad Dąbrowski, prezes stowarzyszenia.

Realizacja projektu trwała kilka tygodni, a wiele zorganizowanych wydarzeń dotyczyła właśnie Wertejuka, niezwykłego wizjonera, który zdaniem wielu mieszkańców gminy wyprzedził czasy, w których żył.

W Rudnie zorganizowano warsztaty wokalne, których celem było wyłowienie talentów śpiewaczych. W konsekwencji tego założono amatorski zespół. Z kolei w Milanowie odbyły się zajęcia teatralne, które poprowadziła Marzena Zawisza. Biblioteka zorganizowała zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Dowiedziały się one wielu ciekawych historii o życiu i twórczości Pawła Wertejuka i na podstawie tej wiedzy stworzyły bajkę do teatrzyku kamishibai. Ponadto do każdej szkoły w gminie przekazano drewniany teatrzyk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 listopada

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe