Międzyrzec Podlaski: Patriotyczny spektakl maluchów

  • 22.11.2020, 09:42
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Patriotyczny spektakl maluchów
Wspaniałe, patriotyczne widowisko z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowała grupa IV "Pszczółki" z Samorządowego Przedszkola nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim.

Dzieci wzięły udział w specjalnie na tę okazję przygotowanym spektaklu, za którego scenariusz i reżyserię odpowiadała nauczycielka Halina Łukaszuk. Spektakl miał za zadanie przede wszystkim pomóc w kształtowaniu postawy szacunku do historii naszej ojczyzny oraz ukazanie najmłodszym, jak ważnym momentem w dziejach Polski była data 11 listopada 1918 roku.

Przedstawienie oparte było o rozmowę o patriotyzmie, polskich symbolach narodowych oraz o historii, prowadzonej przez wnuczka i dziadka. Konwersację przeplatały patriotyczne pieśni "Wojenko, wojenko" czy "Piosenkę małego patrioty" w wykonaniu przedszkolaków.

Wszystkie maluchy przepięknie odśpiewały także zwrotkę polskiego hymnu. Dzięki spektaklowi dzieci poznały również narodowe dziedzictwo, jakim jest polska przyroda oraz dowiedziały się o historii dawnej i obecnej stolicy Polski. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom "Małego Patrioty". Przedstawienie można obejrzeć na Facebooku przedszkola. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe