Łosice: To już jest szpital covidowy

  • 22.11.2020, 09:45
  • Joanna Gąska
Łosice: To już jest szpital covidowy Joanna Gąska
Szpital przekształcił się w placówkę covidową i leczy pacjentów zakażonych koronawirusem. W zwykłym trybie pracuje jedynie oddział dziecięcy oraz Zakład Opiekuńczo Lecznicy znajdujący się w strukturach palcówki. Medyków wspierają żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sytuacja epidemiczna powiatu jest dość trudna, dziennie przybywa kilkudziesięciu chorych u których laboratoryjnie potwierdzany jest COVID-19. Do niedawna pacjenci z wynikiem dodatnim przyjmowani byli w szpitalu w Siedlcach, jednak z końcem października miejsc na oddziale zakaźnym zaczęło brakować. Przejąć takich pacjentów musiała więc łosicka lecznicza.

W efekcie oddział internistyczny przekształcił się w zakaźny, a w ślad za nim pozostałe oddziały. W ten sposób placówka stała się szpitalem COVID-owym, co oznacza, że przyjmowani są tam jedynie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W trybie normalnym pracuje tylko pediatria oraz ZOL. Resztę oddziałów przekształcono na zakaźne. (...)

Cały  artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe