Radzyń Podlaski: Album na finał projektu

  • 27.11.2020, 14:18
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Album na finał projektu
Radzyński Ośrodek Kultury realizował w ostatnich dwóch latach projekt dofinansowany z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie zaowocowało wydaniem albumu o przyrodzie.

– Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej uczestników, propagowanie wiedzy przyrodniczej, a także inspirowanie do praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska – mówi Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury. - W ramach zadania odbył się m.in. cykl warsztatów fotograficznych. Ich podsumowanie stanowi wydany właśnie album o przyrodzie w Radzyniu.

Koordynatorem projektu z ramienia ROK był Tomasz Młynarczyk, a warsztaty odbywały się pod okiem filmowca, przyrodnika i fotografa Rafała Sieka. - Podczas zajęć wykonane zostały fotografie, które znalazły się w albumie, a także na wystawie „4 pory roku. Przyroda w mieście Radzyń Podlaski” oraz  diaporama podsumowująca projekt, a najaktywniejsi uczestnicy zajęć otrzymali cenne nagrody rzeczowe – dodaje Mazurek. - Album „Przyroda w mieście Radzyń Podlaski. Edukacja Ekologiczna” składa się z 64 stron i zawiera ponad 100 fotografii. Autorami zdjęć znajdujących się w albumie są: Wiktoria Bilska, Anna Chmielarz, Nadia Dworniak, Tatiana Dworniak, Marcin Gregorczuk, Magdalena Jagło, Małgorzata Kalenik, Julia Kojtych, Maja Krupska, Dominika Matuszewska, Anna Panasiuk, Izabela Pieśko i Miłosz Siemionek.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe