Trzecie podejście do sztucznego boiska

  • 04.02.2017, 21:40 (aktualizacja 06.02.2017, 13:06)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Trzecie podejście do sztucznego boiska
Do trzech razy sztuka. Urząd Miasta unieważnił trzeci już przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłsudskiego. Tym razem powodem była zbyt duża cena za oferowane usługi.

Pierwszy przetarg wygrała firma Ziel-Bud z Warszawy. Został jednak unieważniony ze względów technicznych. Bo gdy wyłoniono wykonawcę, okazało się, że jeden z parametrów nie spełnia oczekiwań. Chodziło o gorszej jakości trawę.

Za drugim razem do konkursu zgłosiły się cztery firmy. Kolejny raz wygrała firma Ziel-Bud. Ale cena za zrealizowanie inwestycji, czyli  2 656 722 zł okazała się za wysoka dla miasta. Dlatego unieważniono kolejny przetarg. Nowa cena, zatwierdzona przez magistrat, to 2 615 639 zł.

Boisko ma być dostępne dla wszystkich klubów. Po zakończeniu inwestycji magistrat będzie chciał przygotować harmonogram korzystania z obiektu. Projekt w 50 proc. współfinansuje Ministerstwo Sportu, a całkowity koszt to 2,6 mln zł. Czas składanie ofert do przetargu upływa 7 lutego. Wstępna data oddania boiska do użytku pozostaje niezmienna, czyli okolice maja.

Maciej Maciejuk

Więcej na ten temat przeczytasz w elektronicznym i papierowym wydaniu "Słowa" nr 5

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe