Powiat bialski: A co, gdy zabraknie lekarzy?

  • 03.12.2020, 10:47
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: A co, gdy zabraknie lekarzy?
Daniel Dragan, radny powiatowy z gminy Wisznice podzielił się na sesji swoimi obawami o zabezpieczenie opieki zdrowotnej na terenie jego gminy. Stwierdził, że koronawirus zdziesiątkował personel przychodni i mieszkańcy nie mają opieki medycznej. Apelował więc do władz powiatu, by wesprzeć przychodnie, które się w takiej sytuacji znajdą. Sprawę zbadał NFZ. Stwierdził, że opieka, choć ograniczona, jednak była.

Radny Dragan zastanawiał się na ostatniej sesji rady powiatu, czy w sytuacji, gdy koronawirus paraliżuje prace POZ-ów na terenie powiatu, możliwe jest wsparcie tych placówek lekarzami zatrudnionymi przez szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim. – Powiat jest zobowiązany do zabezpieczenia opieki zdrowotnej wszystkim swoim mieszańcom. Rozumiem, że w ramach funduszy z NFZ nie da się tego zrobić, ale może samorząd ma możliwość przeznaczenia jakichś środków, które pozwolą skierować lekarzy z naszego szpitala, by wsparli przychodnie, w których pracę uniemożliwi koronawirus? – zastanawiał się radny.

Szpital wykonuje zadania
Jako przykład przedstawił sytuację POZ w gminie Wisznice. – Nasz lokalny ośrodek zdrowia do tej pory radził sobie bardzo dobrze. Jednak gdy w lekarzy uderzył koronawirus, a jest to przychodnia rodzinna, mieszkańcy gminy Wisznice zostali pozbawieni opieki lekarskiej na tym podstawowym stopniu – informował radny Dragan. Okazało się, że POZ udzielał teleporad. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe