Powiat radzyński: Radzyń i Borki z pieniędzmi od rządu

  • 16.12.2020, 15:01
  • (joan)
Powiat radzyński: Radzyń i Borki z pieniędzmi od rządu Joanna Danielewicz
Cztery miliony złotych dla miasta Radzyń Podlaski i około 1 mln zł dla gminy Borki przyznała kancelaria premiera z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. To jedyne samorządy w powiecie radzyńskim, które otrzymały dotacje w pierwszej części konkursowej programu.

Dotacja dla Radzynia Podlaskiego zasili wydatki związane z rewitalizacją pałacu Potockich. Pieniądze mają być wydane na roboty budowlane oraz prace konserwatorskie i restauratorskie w pałacu w celu zachowania dziedzictwa kulturowego, powstrzymania procesu degradacji cennego obiektu zabytkowego i jednoczesnego przystosowania obiektu do nowych funkcji. Z tym projektem połączona jest również rewitalizacja części centrum miasta, czyli ul. Rynek.

- To jest bardzo dobra wiadomość dla Radzynia, łączna dotacja na pałac to 25,5 mln zł – mówi burmistrz Jerzy Rębek. Dolicza bowiem pozyskaną kwotę, do dotacji, której na rewitalizację udzielił miastu urząd marszałkowski (w ramach RPO) i Skarb Państwa, wspierając ją 21,5 mln zł, jako inwestycję strategiczną dla województwa. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe