Biała Podlaska. Biorą udział w programie „Być jak Ignacy”

  • 01.02.2017, 14:25 (aktualizacja 01.02.2017, 14:36)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska. Biorą udział w programie „Być jak Ignacy”
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej biorą udział w ogólnopolskim programie fundacji PGNiG „Być jak Ignacy”. Patronat honorowy nad akcją objął marszałek Sejmu RP i minister edukacji narodowej.

Celem tego projektu jest pielęgnowanie pamięci o wybitnych Polakach, których nazwiska zatarł czas. Przykładem takiej osoby jest Ignacy Łukasiewicz – twórca podwalin przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.  

Do programu przystąpiło 157 szkół z całej Polski, które jednocześnie będą brały udział w konkursie o tytuł „Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza”. Ma on wyłonić placówkę, która w najciekawszy sposób zorganizuje i udokumentuje pracę specjalnie powołanego koła naukowego.

– Koło ma za zadanie szerzenie wiedzy o polskich wynalazcach i ich dziełach, a także przeprowadzanie eksperymentów, które mają udowadniać, że nauka może być bardzo atrakcyjna i pasjonująca – informuje Aneta Bogucka, nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 6.

 

Zobacz też: Kasia Sawczuk na parkiecie "Tańca z gwiazdami"

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe