Powiat radzyński: Drony nad Tyśmienicą

  • 07.01.2021, 17:34
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Drony nad Tyśmienicą Radzyńska Kraina Serdeczności
Czy tereny w dolinie Tyśmienicy powinny monitorować drony? Taki pomysł ma radny powiatowy Tadeusz Sławecki, który chce o tym projekcie rozmawiać z komendą powiatowa PSP w Radzyniu Podlaskim.

- Taką propozycję powtarzam już od jakiegoś czasu - mówi Tadeusz Sławecki, który jest nie tylko radnym powiatowym, ale również prezesem zarządu powiatowego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Zasadnym byłby zakup drona, który patrolował by teren doliny Tyśmienicy. Jak widzimy w raportach, do zdarzeń związanych z pożarami dochodzi w pasie Wohyń, Czemierniki, Borki. Bardzo często związane są z podpaleniami lub wypalaniem traw. Myślę, ze świadomość ludzi, że teren monitorowany jest z góry, powstrzymałaby te trendy. Byłby więc walor profilaktyczny.

Radny Sławecki pomysł poddał pod rozwagę podczas sesji rady powiatu w obecności komendanta PSP w Radzyniu brygadiera Witolda Grajcara. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe