Gmina Sosnówka: To będzie ambitny rok  

  • 09.01.2021, 09:14
  • (jlk)
Gmina Sosnówka: To będzie ambitny rok  
W gminie Sosnówka szykuje się rok pełen inwestycji. Zaplanowano budżet wynoszący ponad 18 mln zł. - Mamy dużo planów inwestycyjnych. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie kilku wniosków o środki zewnętrzne - zaznacza wójt Marcin Babkiewicz.

– W nowy rok wchodzimy z przytupem, bo w ostatni dzień starego roku zakończyliśmy remont bardzo zniszczonej drogi gminnej. Chodzi o 1,5-kilometrowy odcinek w Rozwadówce. Dzięki niemu mieszkańcy Dębowa, Pogorzelca, Motwicy i części Rozwadówki szybciej dojadą do Wisznic. Na 2021 rok planujemy wiele inwestycji. Zrealizujemy je pod warunkiem, że otrzymamy środki unijne – mówi wójt. 

Jedną z nich jest realizacja projektu OZE, polegającego na zakupie i montażu pieców, instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. W tym roku samorząd zamierza też wymienić w całej gminie oświetlenie na ledowe odpowiedniki. Projekt zrealizuje wspólnie z Gminą Jabłoń. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe