Gmina Drelów: Chętnych więcej niż szczepionek

  • 19.02.2021, 10:42
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Chętnych więcej niż szczepionek OSP Żerocin
Drelowski samorząd przeprowadza działania informacyjne dla mieszkańców, polegające na rozpowszechnieniu 2000 sztuk ulotek, zawierających niezbędne informacje dotyczące szczepienia i związanego z nimi gminnego transportu. Również wójt gminy Piotr Kazimierski, który przechorował Covid-19, zachęca do szczepień.

Na dzień 15 lutego zaszczepiono pierwszą dawką 90 seniorów powyżej 70. roku życia. - Od 16 lutego rozpoczniemy podanie drugiej dawki. Będzie to zatem 60 osób tygodniowo: 30 osób dawka pierwsza i 30 osób dawka druga - przybliża szczegóły Jakub Leszczuk, zastępca kierownika Centrum Medycznego Empatia, świadczącego opiekę medyczną m.in. w ośrodkach w Drelowie i Szóstce. - Obecnie tylko w jednym przypadku odnotowano niepożądany odczyn poszczepienny. Szczepienie przebiega prawidłowo. Na liście do końca marca mamy zapisanych wielu chętnych pacjentów, a zainteresowanie jest większe niż ilość dostępnych szczepionek.

Mieszkańcy gminy też mają zapewniony bezpłatny transport do wybranego ośrodka, bez względu na jego lokalizację, a usługę tę świadczą strażacy z lokalnych jednostek OSP. Organizacją dowozu seniorów, którzy mają trudności z samodzielnym dotarciem do placówki medycznej, zajmuje się gminny koordynator transportu ds. szczepień Covid-19. – Akcję rozpoczęliśmy 27 stycznia i do tej pory strażacy z sześciu jednostek zapewnili dowóz 13 osobom, którym pomożemy także w momencie podania drugiej dawki. Systematycznie otrzymujemy zgłoszenia od kolejnych seniorów – wyjaśnia Adam Bahonko, pełniący rolę koordynatora ds. transportu. Pacjenci zapisani na szczepienie odbierani są bezpośrednio z domu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 lutego

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe