Kodeń: Śledztwo w sprawie pożaru umorzone

  • 01.04.2021, 18:23
  • Anna Chodyka
Kodeń: Śledztwo w sprawie pożaru umorzone www.oblaci.pl
Prokuratura rejonowa w Białej Podlaskiej umorzyła śledztwo w sprawie przyczyny pożaru, który wybuchł w listopadzie w Domu Pielgrzyma w Kodniu. Analiza materiału dowodowego zgromadzonego w czasie śledztwa nie pozwoliła stwierdzić, iż zaistniało przestępstwo.

Jak wyjaśnia zastępca prokuratora rejonowego Mariola Sidorowska, dowody zgromadzone w toku postępowania prowadzonego w sprawie pożaru Domu Pielgrzyma w Kodniu nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny pożaru. - Analiza materiału dowodowego zgromadzonego w toku śledztwa nie dała podstaw do przyjęcia, iż zaistniało przestępstwo. W konsekwencji, śledztwo prowadzone w sprawie umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego. Postanowienie jest nieprawomocne – informuje zastępca prokuratora Mariola Sidorowska.

Kiedy powiadomiono o pożarze z 11 na 12 listopada o godz. 1 w nocy, na miejsce przybyło dziesięć jednostek straży pożarnej. Pożar gaszono przez pięć godzin. Na miejscu nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na ok. milion złotych. Objęta ogniem część budynku była ubezpieczona.

Dom Pielgrzyma został wybudowany  w 2012 roku, a w 2014 roku został rozbudowany, dzięki dotacji unijnej. Spalony budynek został już pokryty dachem, a obecnie trwa meblowanie pomieszczeń.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe