Na tym osiedlu nie będzie można mieć dzieci. Kontrowersyjna inwestycja

  • 14.04.2021, 11:44
  • News4Media
Na tym osiedlu nie będzie można mieć dzieci. Kontrowersyjna inwestycja iStock
Nowoczesne rozwiązania budowlane nikogo już nie szokują. Architektura w dzisiejszych czasach przypomina często dzieła sztuki. Projektanci bawią się formą i kolorystyką, nie ograniczając swojej wyobraźni. W Polsce powstanie osiedle, które wyglądem być może nie wyróżni się zanadto spośród innych, ale jego przeznaczenie może wzbudzać skrajne emocje. Na Śląsku powstanie osiedle, którego lokatorami będą mogły zostać jedynie osoby nieposiadające dzieci.

Tylko dla bezdzietnych

Na Śląsku powstanie osiedle, którego lokatorami będą mogły zostać jedynie osoby nieposiadające dzieci. Chociaż mogłoby to zabrzmieć jak tytuł badania społecznego, taki zamysł nie ma nic wspólnego z eksperymentami. Twórcy projektu zapewniają, że to jedynie działanie w odpowiedzi na oczekiwania grupy społecznej, preferującej takie warunki mieszkaniowe.

„Osiedle bez dzieci wychodzi naprzeciw oczekiwaniom grupy ludzi, która na wycieczce wybierze raczej nurkowanie z rekinami, niż wyjście do zoo" – wyjaśnia architekt Piotr Pyrtek z firmy Ekotektura. "Projekt nie ma na celu wykluczania kogokolwiek, a jest jedynie próbą stworzenia przestrzeni dla określonej grupy ludzi" – uspokaja.

Tego mieszkania nie kupisz

Z pewnością znajdą się osoby, dla których osiedle bez dzieci będzie wymarzoną lokalizacją. Niestety w planach inwestora nie ma sprzedaży mieszkań. Lokale będą przeznaczone jedynie pod wynajem. Oznacza to, że nie będzie możliwości nabycia do nich praw. To zła wiadomość dla tych lokatorów, którzy chcieliby wykupić swoje „cztery kąty” i w pełni nimi zarządzać. A dobra dla tych, którzy obawiają się o złamanie zasad głównego motywu przewodniego osiedla - deweloper będzie mógł łatwo wyegzekwować "zakaz posiadania dzieci".

A jeśli rodzina się powiększy?

Może się zdarzyć, że najemcy lokali, którzy początkowo nie planowali mieć dzieci, w późniejszym czasie postanowią powiększyć rodzinę. W takiej sytuacji „rodzicie na pewno znajdą sobie przytulniejsze gniazdko” – miał odpowiedzieć pytany o to inwestor w rozmowie z money.pl.

Ale to już było…

Wrocławianie nie będą zaskoczeni tym pomysłem. W ich mieście od 1929 r. funkcjonuje bowiem tzw. dom hotelowy, który przeznaczony jest dla osób samotnych i małżeństw bezdzietnych. Pomysł ten sprawdził się w stolicy województwa dolnośląskiego. Nie wiemy jednak, w jakim mieście umiejscowione będzie nowoczesne osiedle Ekotektury, gdyż przedstawiciele firmy realizującej ten pomysł, nie podają szczegółowej lokalizacji. Zdradzają jednak, że powstać ma na przełomie roku.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pi
pi 15.04.2021, 14:19
Portal regionalny Słowo Podlasia, he, he

Pozostałe