Powiat parczewski: Stanowcze NIE takiemu traktowaniu

  • 15.04.2021, 10:20
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Stanowcze NIE takiemu traktowaniu fot. Starostwo Powiatowe w Parczewie
Samorządowcy z powiatu parczewskiego chcą, by rząd zaprzestał karania lokalnej społeczności tylko dlatego, że władzy nie sprawują tu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Według nich takie traktowanie sprawia, że z Polski B powiat staje się Polską C albo D.

Po raz drugi parczewskie starostwo nie otrzymało pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożyło trzy wnioski, ale żaden nie zyskał uznania.

W dofinansowaniu pominięta została też część naszych gmin, tylko niektórym rzucono tzw. „ochłapy”. Gmina Siemień jest w zadowalającej sytuacji, gdyż otrzymała 800 tys. zł do inwestycji wartej około 1 mln 100 tys. zł. Milanów dostał tylko 400 tys. zł wsparcia do zadania o wartości ponad 3 mln zł, ale na szczęście wcześniej do tej inwestycji gmina pozyskała blisko 2 mln zł z PROW. 1 mln zł dofinansowania do dwóch inwestycji ma Parczew, ale to marne pocieszenie biorąc pod uwagę, że łączne koszty obydwu zadań wynoszą prawie 4 mln zł. To niskie dofinansowanie dla miasta może dziwić, bo przecież burmistrz kojarzony jest z Prawem i Sprawiedliwością.

W grudniowym rozdaniu rządowych pieniędzy z tego programu było jeszcze gorzej. Samorządowcy wystosowali więc do rządzących specjalne stanowisko, w którym wyrażają niezadowolenie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe