Gmina Podedwórze: Chcą rozwinąć wieś, dzięki własnym talentom

  • 16.04.2021, 09:53
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Chcą rozwinąć wieś, dzięki własnym talentom
Każdy sposób jest dobry, aby zdobyć pieniądze na rozwój swojej miejscowości. Mieszkanki Antopola wykorzystały do tego własne umiejętności.

Podedwórze jest najbiedniejszym samorządem w powiecie i na niewiele może sobie pozwolić. Przez ostatnie dwa lata zaczęło się dziać nieco więcej, bo samorząd spłacił część długów i uwolnił się spod hipoteki. To jednak nie oznacza, że mieszkańcy mogą dostać w gminie pieniądze na wszelkie potrzeby. Pomysły mogą realizować za fundusze pozyskane ze źródeł zewnętrznych lub za zarobione pieniądze. 

W ostatnim czasie w ramach pozyskanych grantów mieszkańcy Antopola wykonali wiatę rekreacyjną, boisko oraz plac zabaw dla dzieci. W dalszej kolejności planują nasadzenia drzew i kwiatów. Chcieliby też wybudować budynek gospodarczy, marzy się im rewitalizacja parku dworskiego. Wiedzą jednak, że uda się to tylko wtedy, gdy wezmą sprawy w swoje ręce.

Tuż przed świętami zorganizowali więc kiermasz stroików, podczas którego członkinie koła gospodyń sprzedawały przygotowane zające, koszyczki, pisanki i palmy. Cały dochód chcą przeznaczyć na dalsze zagospodarowanie i poprawę estetyki swojej miejscowości. W akcję były zaangażowane: Bernardyna Szepel, Danuta Hornicka, Teresa Mackiewicz, Renata Wójcik, Agnieszka Chilimoniuk, Jolanta Paśnik oraz Barbara Kisiel.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe