Powiat radzyński: Lokatorzy pałacu muszą się wyprowadzić

  • 29.04.2021, 07:50
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Lokatorzy pałacu muszą się wyprowadzić UM Radzyń Podlaski
Miasto zaproponuje stowarzyszeniom i instytucjom urzędującym w korpusie głównym pałacu Potockich zastępcze lokale na czas remontu zabytku. Burmistrz zapewnia, że wrócą już do odrestaurowanych wnętrz.

Miasto zapewnia, że jest przygotowane na zapewnienie lokali organizacjom, które obecnie zajmują pałacowe pomieszczenia. Głównym wskazaniem jest budynek przy ul. Armii Krajowej.

- Burmistrz zaprasza przedstawicieli zainteresowanych stowarzyszeń i organizacji społecznych na spotkanie do Urzędu Miasta, celem omówienia tematu i wskazania nowych miejsc na siedziby – informuje rzecznik magistratu, Anna Wasak. Dodaje, że miasto nie tylko udostępni lokale zastępcze, ale deklaruje również pomoc w przeprowadzkach. Spotkanie dotyczące uzgodnienia miejsc, w których organizacje przeczekają remont korpusu głównego, ma się odbyć w tym tygodniu. - Jestem przekonany, że realizacja inwestycji będzie przebiegała w sposób bardzo sprawny i w 2023 roku tym samym stowarzyszeniom i organizacjom społecznym wskażemy siedziby w odrestaurowanym pałacu, gdzie w godnych warunkach będą mogły funkcjonować – mówi burmistrz Jerzy Rębek.

Remont korpusu głównego pałacu Potockich wchodzi w skład realizowanej przez miasto rewitalizacji części centrum miasta. W ostatnich dniach burmistrz podpisał umowy z wyłonionymi w przetargu wykonawcami rewitalizacji placu Rynek i ul. Jana Pawła II. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe