Powiat parczewski wyrzucony na koniec rankingu

  • 04.05.2021, 09:38
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski wyrzucony na koniec rankingu Archiwum
Ponad 289 mln zł trafi do województwa lubelskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O pieniądze starała się oczywiście większość spośród naszych samorządów. Powody do zadowolenia może mieć jednak tylko burmistrz Parczewa, bo obydwa złożone przez niego wnioski zostaną dofinansowane. Niestety, powiat parczewski, w którym rządzą ludowcy został wyrzucony na koniec listy rezerwowej. 

Do wsparcia z tego rządowego programu zakwalifikowano 49 wniosków złożonych przez samorządy powiatowe z województwa lubelskiego. Powiat parczewski złożył ich aż cztery, ale tylko jeden zyskał akceptację komisji oceniającej i zostanie dofinansowany. Jednak tylko dlatego, że dotyczy ostatniego, trzeciego etapu przebudowy ponad 11,5 km odcinka drogi Rusiły-Kodeniec. Na dokończenie inwestycji starostwu przyznano 1 mln 734 tys. zł.

Bez szans na pieniądze
Pozostałe trzy wnioski powiatu znalazły się na miejscach od 22 do 24 listy rezerwowej (na 27 pozycji), bez najmniejszych szans na dofinansowanie. Pierwszy z nich dotyczył przebudowy prawie 1,5 km odcinka drogi (od skrzyżowania do RSP) w Gródku Szlacheckim. Drugi modernizacji niespełna kilometrowego odcinka trasy w Opolu, a trzeci przebudowy ulicy Kościelnej w Milanowie na długości prawie 900 m. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe