Biała Podlaska: Wystawy Doriana Karolaka

  • 10.05.2021, 09:43
  • (pc)
Biała Podlaska: Wystawy Doriana Karolaka
W Galerii Podlaskiej, w jej dolnej części, od 4 maja można oglądać wystawę malarstwa Doriana Karolaka pt. "Kontrasty Japonii". Z kolei w górnej części Galerii Podlaskiej do obejrzenia jest wystawa "Więcej niż szkice" tego samego artysty, która wcześniej była zaprezentowana online.

W Galerii Podlaskiej, w jej dolnej części, od 4 maja można oglądać wystawę malarstwa Doriana Karolaka pt. "Kontrasty Japonii". – W 2019 roku odbyłem długą podróż po Japonii, z której przywiozłem wiele przemyśleń i pomysłów na obrazy. Z dala jestem od stereotypowych szufladek, dlatego bacznie analizowałem życie Japończyków spędzając z nimi czas, mieszkając w ich domach i łapiąc autostop. Kraj Kwitnącej Wiśni przede wszystkim jawił mi się jako miejsce łączące wiele skrajnych estetyk, stylów, krajobrazów lub nawet mentalności. Zauważyłem, że wszystko ma swoją odpowiedź w przeciwstawnej formie. Przykładowo: poważne, powściągliwe i stonowane elementy tradycji bombardowane są przez krzykliwą, kakofoniczną i kolorową nowoczesność lub żywa kaligraficzna kreska cichnie pod naporem komiksowej masówki – opowiada o wystawie malarz. Z kolei w górnej części Galerii Podlaskiej do obejrzenia jest wystawa "Więcej niż szkice" tego samego artysty, która wcześniej była zaprezentowana online. To z kolei cykl rysunków, przedstawiających człowieka w momentach, ruchach typowo banalnych, jednakże wartych tego, by zatrzymać je na papierze. Obie wystawy będą dostępne do 2 czerwca.

Dorian Karolak w 2017 r. ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując tytuł laureata Najlepszego Dyplomu ASP w Warszawie Coming Out 2017 w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Wachowiaka.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe