Biała Podlaska: Parkingu jak nie było, tak nie ma

  • 02.06.2021, 08:31
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Parkingu jak nie było, tak nie ma fot. Joanna Danielewicz Parking to nie element wizji wielkiej modernizacji, jaką planuje miasto, a infrastruktura pierwszej potrzeby dla tego kompleksu. Miejsca parkingowe wokół boisk należą bowiem do osiedla 1000-lecia i mieszkańców okolicznych bloków
W kwietniu wiceprezydent Maciej Buczyński poinformował radnych, że do września zrealizowana ma być część prac modernizacyjnych na kompleksie AP TOP 54. Miasto wciąż liczy też na wsparcie z ministerstwa sportu. Użytkownicy boisk czekają natomiast już dwa lata na rozpoczęcie, tylko zapowiadanej jak na razie, budowy.

Właśnie minęły dwa lata, od kiedy temat związany z budową zaplecza związanego przede wszystkim z parkingami przy boiskach się pojawił. W ubiegłym roku miasto składało projekt modernizacji kompleksu do konkursu ministerstwa sportu „Sportowa Polska 2020”. Miasto dotacji nie dostało.

– Chcielibyśmy wiedzieć, kiedy wreszcie ruszy budowa parkingu przy TOP 54, bo mówimy już o tym dwa lata i mieliśmy już pieniądze w budżecie. Teraz mamy kwotę niebagatelną bo prawie 1,4 mln zł w budżecie na ten cel, więc chciałbym wiedzieć, kiedy to wreszcie będzie zrobione – dopytywał po raz kolejny radny Henryk Grodecki.

Niekończąca się historia

W 2019 roku po wniosku radnego Zjednoczonej Prawicy Henryka Grodeckiego właśnie, w budżecie miasta zabezpieczono 200 tys. zł na budowę dodatkowego parkingu przy kompleksie AP TOP 54. Jednak już kilka miesięcy później z tej kwoty zdjęto 150 tys. zł., pozostałą część pozostawiając na stworzenie projektu. Gdy radni dyskutowali na temat budżetu na rok 2020, radny Grodecki wniósł pod obrady poprawkę, by w budżecie zaplanować kwotę 230 tys. zł na inwestycję związaną z parkingiem przy TOP 54. Usłyszał wówczas, że należy poczekać co najmniej do maja, by dać czas miastu na stworzenie dokumentacji związanej z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i koncepcją architektoniczną.

Jesienią 2020 roku kwestia inwestycji na TOP 54 wróciła. Radny Jan Jakubiec zauważył, że zabezpieczone w 2020 roku 50 tys. zł, przeniesiono na kolejny rok. - Czy nie można chociaż rozpocząć tej inwestycji? – apelował Jan Jakubiec. Na co zdecydowanie odpowiadał wówczas prezydent Michał Litwiniuk: - Wszyscy mają świadomość, że przygotowujemy się do realizacji bardzo śmiałego przedsięwzięcia. W ramach projektu zawarto również budowę zaplecza organizacyjno-sanitarnego. Działamy zgodnie z filozofią, że trzeba wykorzystywać dotacje z zewnątrz. Konkurs Ministerstwa Sportu ma zostać rozstrzygnięty do końca roku. Późna jesień nie będzie oczywiście czasem na rozpoczynanie realizacji inwestycji, stąd nastąpiło przesunięcie środków na rok kolejny. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 1 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe