Gmina Międzyrzec Podlaski: Tradycyjne bieganie

  • 07.06.2021, 08:39
  • (pc)
Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego fot. UG Międzyrzec Podlaski
Jak co roku dzieci i młodzież z miejscowych szkół 1 czerwca wzięły udział w tradycyjnym sportowym wydarzeniu. Mowa o Gminnych Biegach Przełajowych im. Janusza Kusocińskiego.

W tym roku impreza odbyła się po raz dziewiętnasty. Organizatorem wydarzenia jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy oraz Gmina Międzyrzec Podlaski, a honorowym patronatem imprezę objął wójt Krzysztof Adamowicz. 

W imprezie wzięli udział uczniowie pięciu samorządowych szkół podstawowych z Rogoźnicy, Rzeczycy, Miś, Tuliłowa oraz Tłuśćca. Dzieci i młodzież rywalizowały na dystansach od 300 m do 800 m w kilku kategoriach wiekowych. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce – PSP w Rzeczycy, II miejsce – PSP w Misiach, III miejsce – PSP w Rogoźnicy, IV miejsce – PSP w Tłuśćcu, V miejsce – PSP w Tuliłowie. Jednak nie rywalizacja, a dobra zabawa była najważniejsza podczas imprezy. Dlatego nie zabrakło miłych akcentów, zwłaszcza że biegi odbyły się w Dzień Dziecka.

Dyrektor rogoźnickiej szkoły Dorota Herda odebrała z rąk radnego Łukasza Łosickiego okolicznościową pamiątkę w postaci koszulki z autografem mistrza olimpijskiego i mistrza świata w rzucie młotem – Szymona Ziółkowskiego. A drużyny otrzymały słodki upominek od wójta. – Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych wyników sportowych, zaangażowania i woli walki w duchu zdrowej sportowej rywalizacji – podsumowują organizatorzy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe