Biała Podlaska: Zmienili koncepcję, ogłosili przetarg

  • 15.07.2021, 09:16
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Zmienili koncepcję, ogłosili przetarg fot. Joanna Danielewicz
Do 21 lipca zainteresowane firmy mogą składać oferty na rozbudowę ul. Janowskiej między rondem Żołnierzy Wyklętych a skrzyżowaniem z Al. Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu alei z ul. Janowską powstanie rondo.

Prace w ciągu ul. Janowskiej związane z budową chodnika i ścieżki dla rowerów widocznie w ostatnich miesiącach zwalniały. Dziś władze miasta tłumaczą, co stało na przeszkodzie realizacji inwestycji w sposób płynny.

Prezydent Michał Litwiniuk tłumaczy, że pojawiła się możliwość włączenia do realizowanego projektu przebudowy skrzyżowania ul. Janowskiej z Al. Jana Pawła II. - Skoro dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, budując ścieżkę pieszo-jezdną mogliśmy z tych środków skorzystać i przebudować skrzyżowanie Janowska – Al. JPII, grzechem byłoby nie podjęcie prac projektowych w celu wybudowania w tym miejscu ronda – stwierdził prezydent i zaznaczył, że w przyszłości ciąg tych ulic będzie arterią łączącą miasto z przyszłą autostradą. – Dlatego postanowiliśmy zaprojektować odcinek dwupasmowy między rondami, czyli od Armii Krajowej do JP II. To duże wyzwanie projektowe i wykonawcze. Jesteśmy już po pracach projektowych i po ogłoszeniu przetargu. Będziemy budowali już nie tylko ciąg pieszo – rowerowy, ale także rondo zapowiedział Michał Litwiniuk.

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe