Biała Podlaska: Czyj to pomysł z tym skateparkiem?

  • 27.07.2021, 08:35
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Czyj to pomysł z tym skateparkiem?
W ubiegłym tygodniu prezydent Michał Litwiniuk zainaugurował budowę skateparku informując mieszkańców, że tym samym spełnia kolejną obietnicę wyborczą. Niestety o swoje miejsce w szeregu upomniał się radny, który wniosek o budowę takiego miejsca złożył do tegorocznego budżetu i wskazał jego finansowanie. - To nie pomysł prezydenta! Osobiście znalazłem finansowanie i ten projekt wprowadziłem pod obrady rady. Panie prezydencie i koledzy radni z KO, jak wam nie wstyd?! - denerwuje Marek Dzyr, pomysłodawca projektu.

A ze skateparkiem było tak, że jego pojawienie się w poprawkach do projektu budżetu na ten rok wzbudziło pewne kontrowersje. Temat odbił się echem, bo klub Białej Samorządowej wytykał wówczas, że ich wnioski do budżetu, złożone zgodnie ze statutem miasta, do 15 września, nie zostały uwzględnione w projekcie.

Tylnymi drzwiami, jak to wówczas nazywali, wprowadzono za to wniosek radnego Marka Dzyra (Zjednoczona Prawica), dotyczący inwestycji związanej ze skateparkiem. – Narobiłem się sporo, żeby przekonać do tego pomysłu radnych z Koalicji Obywatelskiej – komentował nam swoje zabiegi pod koniec ubiegłego roku Marek Dzyr.

Proponując inwestycję wskazał wtedy jej finansowanie, znajdując w budżecie 500 tys. zł. 200 tys. zł zdjęto na ten cel z płatnych parkingów a 300 tys. zł z działu dotyczącego wykupu gruntów.

Z inicjatywy prezydenta

W tym roku na jednej z sesji budżetowych kwotę na realizację skateparku zwiększono o drugie tyle. Z końcem maja ogłoszony został przetarg, Miasto a inwestycję przeznaczyło 917,5 tys. zł. Wyłoniony w przetargu wykonawca, firma Kamidek, zrealizuje inwestycję za 784 tys. 475 zł.

W ubiegłym tygodniu na placu budowy prezydent Michał Litwiniuk w asyście swoich urzędników przekazał teren wykonawcy. Wydarzenie uświetniła prezentacja umiejętności jazdy na hulajnodze, w wykonaniu prezydenta. – Na ul. Świerkowej powstanie skatepark. To kolejna spełniona przez mnie obietnica wyborcza – informuje prezydent w nagranym na tę okoliczność filmie. – Za jej wspólną realizację dziękuję radnym. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
popis
popis 28.07.2021, 08:22
Ekipa od etatów z miejskiej kasy w krótkich spodenkach niech przestanie niszczyć nasze miasto !
Nie pozdrawiam
Nie pozdrawiam 27.07.2021, 22:20
Widzę że słowo podlasia przestaje być neutralna gazeta. Co zdecydowanie działa na wasza niekorzyść...
Idzecie do przodu a nie do tylu jak pis
Normal
Normal 28.07.2021, 08:03
Typowa narracja "politycznego uzależnienia" jak piszą na moją modłę neutralni jak piszą nie po mojej myśli tracą neutralność :))) "Nie pozdrawiam" idź się szybko leczyć :) uzależniania da się pokonać. Słowo brawo za poruszanie tematów nie zależnie od politycznych trendów :)
bm
bm 27.07.2021, 17:13
Jak to zwykle bywa jest drugie dno tej sprawy, i żeby tylko tej z udziałem włodarza naszego miasta...a tak na marginesie, to Biała z Tym Panem Prezydentem najlepiej wychodzi ...na zdjęciach.
Biurwa
Biurwa 27.07.2021, 09:27
Miasto na inwestycję przeznaczyło 917,5 tys. zł. Wyłoniony w przetargu wykonawca (...) zrealizuje inwestycję za 184 tys. 475 zł. Rozumiem, że różnica pójdzie na nagrody dla urzędników magistratu a ulica Ceglana, tuż za tym placem zabaw, dalej pozostanie trzecim światem. Gratuluję Panu Prezydentowi z całego serca reelekcji w najbliższych wyborach.
Czytelnik
Czytelnik 27.07.2021, 15:27
Szczera prawda.

Pozostałe