Gmina Radzyń Podlaski: Miejska oczyszczalnia nie przyjmie ścieków z Białej

  • 28.07.2021, 09:34
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Miejska oczyszczalnia nie przyjmie ścieków z Białej fot. Archiwum/UG Radzyń Podlaski
Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę kanalizacji w miejscowości Biała. Tym samym długo wyczekiwana w tej wsi inwestycja może wreszcie ruszyć. Problem w tym, że prezes Przedsiębiorstwa usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim ostrzega, że wykonanej sieci nie podłączy do oczyszczalni ścieków będącej własnością miasta. Dodaje, że władze gminy o braku takiej możliwości wiedzą od 2016 roku i fakt ten zignorowały.

W ubiegłym tygodniu gmina Radzyń Podlaski rozstrzygnęła przetarg na budowę kanalizacji w miejscowości Biała, największym sołectwie gminy. Inwestycję za 1 673 882,41 zł wykona firma z Łosic. Ma na to 11 miesięcy.

Żeby inwestycja miała sens, wybudowana sieć kanalizacyjna musi mieć gdzie odprowadzać trafiające do niej ścieki. Oczyszczalnia znajduje się w Radzyniu Podlaskim, jest zarządzana przez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Dotychczas miejska oczyszczalnia odbiera ścieki z miejscowości gminnych Radowiec i Zabiele. W przypadku miejscowości Biała zgody na odbiór ścieków, jaką uzyskały dwie wcześniej wymienione wsie, nie ma.

Nie ma zgody na podłączenie

Na początku lipca informował o tym radnych gminy i mieszkańców prezes PUK, Jarosław Ejsmont. – Jest mi niezmiernie przykro, że muszę przekazywać takie wiadomości, bo ta gmina jest mi bardzo bliska – przyznał prezes, który przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza w UG Radzyń Podlaski. – Dochodzą mnie jednak sygnały, że wśród mieszkańców panuje przekonanie, że Ejsmont blokuje budowę kanalizacji w Białej. To nieprawda. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe