Gmina Sosnówka: To był piękny, rowerowy jubileusz!

  • 20.08.2021, 08:01
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: To był piękny, rowerowy jubileusz! fot. Beata Korpysz
Słoneczna pogoda, piękny sielski krajobraz, wiatr we włosach i dobre towarzystwo. Tak można podsumować jubileuszowy X Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Sosnówce. Cykliści pokonali trasę o długości 40 km i odpoczęli przy ognisku w parku przy muzeum pisarza w Romanowie. Słowo Podlasia objęło nad wydarzeniem patronat medialny. 

– Jest to wyjątkowy rajd. 10 lat temu, 4 sierpnia 2012 roku wspólnie z Urzędem Gminy Sosnówka oraz Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej zorganizowaliśmy go po raz pierwszy. W wydarzeniu udział wzięło 52 osoby, które przemierzyły 20-kilometrową trasę z Sosnówki przez Rozwadówkę, Motwicę, Czeputkę aż do Romanowa. W tym roku jedzie z nami 190 osób, a trasa wiedzie od Sosnówki, przez Motwicę, Rozwadówkę, Aleksandrów, Żeszczynkę, Przechód, Lipinki, Wygnankę do Romanowa – opowiada dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce Jolanta Mikulska.

Satysfakcja gwarantowana

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewnili rowerzystom pakiety startowe. – W tym roku składały się z wody, odblasku i koszuli z logo rajdu. Wydarzenie zabezpieczali strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna z Sosnówki oraz Pogorzelca, funkcjonariusze policji i ratownicy medyczni – podkreśla wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz, dodając że rajd zyskuje na popularności i z roku na rok zgłasza się coraz większa liczba osób. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 17 sierpnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe