Bialska Onkologia już oficjalnie otwarta

  • 07.09.2021, 09:35
  • Joanna Danielewicz
Bialska Onkologia już oficjalnie otwarta fot. Joanna Danielewicz
Dwa lata trwała budowa Bialskiej Onkologii. Budynek tworzony był od podstaw, a w jego murach już od wiosny tego roku leczeni są pacjenci onkologiczni. W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie przedsięwzięcia wartego ponad 60 mln zł.

W Bialskiej Onkologii znajdują się m.in. oddział onkologii klinicznej (54 łóżka), oddział hematologii (25 łóżek z izolatkami i niezbędnym obszarem diagnostycznym), oddział chemioterapii jednego dnia (20 stanowisk z niezbędnym obszarem diagnostycznym), pracownia leków cytostatycznych, pracowania endoskopowa (5 gabinetów), poradnia onkologiczna, poradnia hematologiczna, poradnia leczenia bólu oraz inne poradnie związane z leczeniem chorób nowotworowych.

- To ogromna inwestycja, której koszt wyniósł ponad 60 mln zł. W 95 proc. sfinansowaliśmy ją ze środków własnych szpitala. Dziękuję za to przede wszystkim moim pracownikom, bo był to nasz wspólny, wielki wysiłek – mówi Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Komfort i nowoczesna technologia medyczna

- Dzięki utworzeniu ośrodka zwiększone zostały możliwości hospitalizacji pacjentów, jak również poprawił się komfort ich pobytu. Sale łóżkowe są maksymalnie dwuosobowe. Każda sala posiada toaletę oraz łazienkę z prysznicem. Pobyt pacjentów onkologicznych odbywa się w doskonałych warunkach. Budynek wyposażony jest w system centralnej klimatyzacji – wylicza Magdalena Us, rzecznik prasowy WSS w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe