Region: Kinga Linkiewicz z kolejnym sukcesem

  • 13.09.2021, 16:00
  • (pc)
Region: Kinga Linkiewicz z kolejnym sukcesem fot. Archiwum Kingi Linkiewicz
Kinga Linkiewicz z Horodyszcza, studentka bialskiej PSW po raz kolejny wróciła z międzynarodowego festiwalu z sukcesem. Tym razem zwyciężyła w Rumunii podczas "Bucharest in music 2021". 

Zaledwie dwa miesiące temu podopieczna Ireneusza Parafiniuka wygrała Międzynarodowy Festiwal Magia Italiana w Rimini we Włoszech, a niedawno wróciła z pierwszym miejscem z Międzynarodowego Festiwalu "Bucharest in music 2021" w Rumunii. 

Tam zdobyła pierwszą nagrodę Top 3 jury całego festiwalu, okazując się najlepsza wśród wszystkich uczestników, niezależnie od kategorii wiekowej. Druga nagroda trafiła do Włoch, natomiast trzecia do gospodarzy. Warto podkreślić, że w jury zasiedli producenci muzyczni oraz gwiazdy programów telewizyjnych. Jak podkreśla 19-letnia wokalistka w Rumunii łatwo nie było. – Bardzo trudno było się dostać na ten festiwal. Z Polski zakwalifikowały się tylko dwie osoby ja i 10-letnia Natalka Kubis. Razem z Natalką reprezentowałyśmy Polskę w swoich kategoriach wiekowych. Trzeciego dnia festiwalu odbyły się preselekcje, wtedy jury wybierało po 10 finalistów każdej kategorii wiekowej. Kolejnego dnia walczyłam dla Polski o miejsce na podium, które jak się okazało otrzymałam – informuje Kinga Linkiewicz.

Występy odbywały się w nowoczesnym centrum konferencyjno- hotelowym World Trade Center Bucharest. Nasza wokalistka startowała w kategorii 16-21 lat. Kinga zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kasi Cerekwickiej "Potrafię kochać" oraz utwór The Police "Every breath you take" w nieco spokojniejszej wersji niż oryginał.

Ostatniego dnia festiwalu wszyscy laureaci wystąpili w rumuńskiej telewizji. Kinga wzięła też udział w warsztatach z jurorami i wraz z innymi uczestnikami festiwalu nagrała ze zwycięzcą rumuńskiego X Factor piosenkę finałową w StartRec Studios w Bukareszcie.

Kinga Linkiewicz z powodzeniem występuje od wielu lat na festiwalach rangi powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Na co dzień studiuje finanse i rachunkowość w Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a uczelnia wspomaga ją w jej artystycznej drodze, poprzez m.in. finansowanie wyjazdów na zagraniczne konkursy. – Pani Kinga jest bardzo zdolną i utalentowaną studentką chętną do działań artystycznych, sportowych i naukowych, co ubogaca naszą uczelnię. W tym roku akademickim uzyskała jedną z najlepszych średnich ocen na roku w swoim kierunku finanse i rachunkowość. Napisała też razem z dr Markiem Kuźmickim artykuł naukowym, a takim osiągnięciem może pochwalić się niewielu studentów pierwszego roku. Pani Kinga bardzo konsekwentnie i pracowicie kształtuje swoją przyszłość i jest świetnym przykładem dla koleżanek i kolegów jak należy rozwijać swoje talenty – podkreśla rektor PSW prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Dodaje, że uczelnia cały czas wpiera młodych w ich pasjach i rozwoju osobistym.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe