Gmina Olszanka: Nie pozwolili na likwidację szkoły 

  • 16.09.2021, 08:40
  • Joanna Gąska
Gmina Olszanka: Nie pozwolili na likwidację szkoły  fot. Joanna Gąska
10 lat temu mieszkańcy skrzyknęli się by nie dopuścić do likwidacji miejscowej szkoły. Dzięki ich odwadze i zaangażowaniu do dziś z powodzeniem funkcjonuje placówka oświatowa. 10-lecie stowarzyszenia i funkcjonowania szkoły pod jego zarządem, było okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności lokalnej podczas pikniku rodzinnego.  

Gdy mieszkańcy dowiedzieli się o planach likwidacji miejscowej szkoły, natychmiast przystąpili do działania. Najpierw zawiązali stowarzyszenie, by finalnie przejąć i przekształcić placówkę w niepubliczną, tym samym zapewniając dzieciom ciągłość nauki w miejscu ich zamieszkania. W ubiegłym tygodniu wspólnie świętowali 10-lecie, które było nie tylko okazją do zabawy, ale także czasem refleksji i dumy z dobrze wykonanego zadania.

Stowarzyszenie „Szkoła w Szydłówce” powstało w 2011 roku – mówi Aneta Jaworska, prezeska Stowarzyszenia - Jest to zarówno jubileusz stowarzyszenia, ale także miejscowej niepublicznej szkoły podstawowej i niepublicznego przedszkola. Gdyby nie odwaga mieszkańców i determinacja części rodziców, którzy 10 lat temu zawiązali stowarzyszenie, dziś prawdopodobnie nie było by tutaj placówki oświatowej. Na szczęście nie pozwoliliśmy na jej likwidację i nasze dzieci mogą w dalszym ciągu uczyć się i wychowywać w miejscu swojego zamieszkania. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe