Pieniądze dla gospodyń

  • 17.09.2021, 09:58
  • (jlk)
Pieniądze dla gospodyń fot. Archiwum
Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania funduszy.

Wysokość pomocy zależy od liczby członków: 5 tys. zł (do 30 osób), 6 tys. zł (od 31 do 75) lub 7 tys. zł (ponad 75). 

Wsparcie można otrzymać na: działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich; na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich; rozwój przedsiębiorczości kobiet; inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych; reprezentację interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej; rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Przyznana pomoc musi zostać wykorzystana do 31 grudnia 2021 r., a jej rozliczenie musi nastąpić do 31 stycznia 2022 r. 

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe